Trendy doplněk v etno stylu jen ze zbytku látky

uvodni

 

Oblékat se ve stylu hippies nemusí nutně znamenat nosit zvonáče a pestré barvy. Dost dobře se může stát součástí elegantního outfitu v podobě čelenky do vlasů.


Materiál: Vzorovaná hedvábná látka, asi 15 cm gumy (šíře 2,5 cm), nit (Gütermann), pravítko, křídová tužka, špendlíky, nůžky (vše Prym)

1. krok Z látky vystřihněte dva obdélníky (52 x 18 cm). Jednu podélnou stranu obdélníků (dlouhou 52 cm) sežehlete dvakrát v šíři 0,5 cm do rubu a v kraji prošijte.


obr-1

 

2. krok Na jednom obdélníku složte druhý podélný okraj (dlouhý 52 cm) lícem k líci, sešpendlete a sešijte v šíři 1 cm, vzadu nechte asi 3 cm nesešité. Přídavky po obou stranách švu sežehlete dvakrát v šíři 0,5 cm a přišpendlete.

3. krok Švový přídavek po obvodu v kraji prošijte (do vzdálenosti asi 2 cm před otvor ve švu).

 

obr-2

 

4. krok Otvorem provlékněte druhý obdélník a sešijte dlouhý boční šev, ve švu nechte otvor dlouhý 3 cm.

5. krok Švový přídavek (stejně jako u kroků 2 a 3) sežehlete dvakrát v šíři 1 cm a po obvodu v kraji prošijte. Oba obdélníky jsou nyní uprostřed čelenky spojené.

 

obr-3

 

6. krok Z látky vystřihněte obdélník 7 x 18 cm, složte jej podélně lícem k líci a prošijte v šíři 1 cm. Švové přídavky rozžehlete a díl (tunýlek) obraťte do líce.

7. krok Do tunýlku navlékněte gumu. Tip: K jednomu konci gumy připněte zavírací špendlík a gumu vtáhněte do tunýlku.

 

obr-4

 

8. krok Konce tunýlku podhrňte vždy v šíři 1 cm do rubu a přišpendlete ke gumě. Látka tunýlku se přes gumu zřasí.

9. krok Konce obou spojených obdélníků (čelenka) zřaste na šířku gumy (2,5 cm). Zřasené konce zasuňte do otvorů na koncích tunýlku a v kraji je přišijte.

 

obr-5

Foto: Bood Rickassel, Jan Schmiedel