Konečně se už nic neztratí! Prošívaná taštička pro všechny drobnosti potřebné k šití.

sirka-siticko-4

 

Srdce každé švadlenky zaplesá při pohledu na proštěpovanou tašičku, která je rychle ušitá a je prakticky při ruce pro všechny malé nezbytnosti.

 

PŘÍPRAVA A POSTUP:

MATERIÁL: Hedvábný taft, vatelín (Vliese- line Freudenberg), nůžky, měřítko, křídová tužka, špendlíky (vše Prym), příze (Gütermann), zip dlouhý 22 cm (Opti), pravítko na patchwork (buttinette), šikmá bavlněná stužka
1. KROK: Z taftu vystřihněte 2x libovolně velký díl pouzdra, se středem v přehybu látky (u našich modelů asi 28 x 17 cm a 32 x 22 cm).
2. KROK: Na díly vyznačte linie prošívání: Začněte uprostřed dílu a na celou plochu vyznačte v rovnoměrných odstupech linie, které se musí protínat v pravém úhlu (u našeho modelu 5 x 5 cm).

 

sirka-siticko-1

 

3. KROK: Na rubovou stranu jednoho látkového dílu přišpendlete vatelín a na něj pak druhý látkový díl. Vrstvy zafixujte v místech křížení linií špendlíky a všechny linie prošijte. 
4. KROK: Švové přídavky sestřihněte po obvodu na šíři 2 cm a okraje, pod kterými bude později zip, olemujte šikmou stužkou. 
5. KROK: Změřte šířku zipu (u našeho modelu 3,2 cm). 2 látkové pruhy složte lícem k líci na polovinu a prošijte v šíři 3,2 cm (dlouhé vždy asi 5 cm), obraťte je a sežehlete tak, aby švový přídavek ležel uprostřed. 

 

sirka-siticko-2

 

6. KROK: Jednu stranu na obou proužcích podhrňte v šíři 1 cm a sežehlete, pak nasuňte na konec zipu a v kraji přišijte.  
7. KROK: Oba horní okraje sežehlete v šíři 1 cm a pod okraje přišijte v kraji tkanice zipu. Zip nechte pro  obrácení taštičky rozevřený.
8. KROK: Taštičku obraťte na rubovou stranu, oba boční švy prošijte v šíři 1 cm a olemujte je šikmou stužkou. 


sirka-siticko-3

FOTO: Jan Schmiedel PRODUKCE: Catharina Hader