Stylový a zároveň praktický trend pro váš smartphone

uvod  

Foto: Jan Schmiedel  

I když váš outfit nemá žádné kapsy, řetízek připevněný k obalu na mobil vám jejich absenci zcela vynahradí. 

 

Materiál  – Plastové pouzdro na mobil (H&M); 2 karabinkové uzávěry, 15 mm; 4 ozdobné zakončovací čepičky, 8 mm; 1 ozdobná zakončovací čepička, 10 mm; 4 kaloty, 4 mm; navlékací nitě; zaplétaná kožená šňůrka; kroužek na klíče, průměr 3 cm; kleštičky; velké a malé dělené kroužky; různé skleněné korálky; metalizovaná kůže; oboustranně nažehlovací vlizelín; podložka na řezání; patchworkové měřítko; řezací kolečko; nůžky; šídlo; šicí jehla; nitě; dvousložkové lepidlo

 

material

 

1. krok – Pro střapec a zaplétanou šňůrku odstřihneme z kůže dva pruhy (asi 40 x 5 cm) a pomocí nažehlovacího vlizelínu je spojíme k sobě. Vlizelín nažehlíme nejprve na rubovou stranu jednoho pruhu, sejmeme ochrannou papírovou vrstvu a vlizelín nažehlíme na druhý pruh. Žehlíme přes suché plátno, protože metalizovaná kůže je velmi citlivá na vysoké teploty.

 

  1

 

2. krok – Kožený pruh v kraji prošijeme (délka stehů asi 3 mm).

 

  2

 

3. krok – Prošitý díl v kraji odstřihneme. Krok 2 opakujeme tak dlouho, až celý kožený pruh rozstříháme na úzké proužky.

 

3

 

4. krok – 10 kožených proužků sestřihneme na délku 11 cm, na jednom konci je zafixujeme pomocí jehly a nitě, nit pevně utáhneme a zapošijeme.

 

4

 

5. krok – Dvousložkové lepidlo připravíme podle návodu na obalu lepidla. Trochu lepidla pak naneseme do zakončovací čepičky a na horní konec střapce, konec střapce vsuneme do čepičky, přitlačíme a lepidlo necháme dobře zaschnout. Volné konce střapce rovně sestřihneme.

 

5  

 

6. krok – Pro zaplétanou šňůrku spojíme tři kožené šňůrky na jednom konci, zafixujeme je pomocí jehly a nitě a nit zapošijeme. Sešitý konec přišpendlíme jedním špendlíkem k podložce a upleteme copánek. Konce sešijeme a přilepíme do zakončovací čepičky stejně jako u kroku 5.

 

6

 

7. krok – Šňůrka s korálky: Navlékací nit na jednom konci zauzlujeme, navlékneme do kaloty, potřeme dvousložkovým lepidlem a kalotu pomocí kleštiček stiskneme.

 

7

 

8. krok – Na nit navlékneme korálky v délce 13 cm, na konec připevníme kalotu. Zhotovíme dvě šňůrky s korálky dlouhé 15 cm.

 

8

 

9. krok – Do pravého a levého spodního rohu pouzdra vypíchneme šídlem dvě dírky.

 

9

 

10. krok – Do dírek navlékneme pomocí kleštiček dělené kroužky a ohneme je do původního tvaru.

 

10

 

11. krok – Všechny díly (zaplétanou šňůrku, koupenou koženou šňůrku, kroužek na klíče a obě korálkové šňůrky) spojíme pomocí spojovacích kroužků. Na konce připevníme uzávěry s karabinkami. 

 

11