Jednoduchý návod a střih ke stažení na tašku ze speciálu Burda Easy

promo-clanek

Foto: Jan Schmiedel


Vyrobte si podzimní must-have kousek v podobě pruhované kabelky. Vejde se do ní vše potřebné a navíc vypadá opravdu stylově.

 

MATERIÁL
Pruhovaná látka, bavlněná látka, vatelín, střih ke stažení, příze, paspulka, řetízek a kožený proužek (oba o délce asi 1 m), korálky, kleště, knoflík, patentka, 4 nýtovací očka, kladivo, tužka, křída, špendlíky, jehly, metr, pravítko


JAK PRACOVAT SE STŘIHY KE STAŽENÍ

 

1. KROK: STŘÍHÁNÍ
Díl tašky (střih včetně přídavků o šíři 1,5 cm) vystřihneme vždy 1x z pruh. látky, bavlněné látky a vatelínu, dílek zapínání vystřihneme 2x z pruh. látky a 1x z vatelínu.

 

2. KROK: VYZNAČENÍ LINIÍ PROŠÍVÁNÍ  
Na pruhovanou látku nakreslíme pomocí křídy a pravítka pravidelné linie s rozestupem 3 cm. 


foto1


3. KROK: PROŠÍVÁNÍ
Pruhovanou látku položíme na vatelín, obě vrstvy zafixujeme špendlíky a prošijeme podél linií prošívání.

 

4. KROK: PODŠÍVKA
Na prošitý díl tašky položíme bavlněnou látku, vrstvy sešpendlíme a sešijeme po obvodu podél okrajů.

 

5. KROK: ZAPÍNÁNÍ
Dílky zapínání předšijeme, přitom přichytíme vatelín. Přídavky sestřihneme, na zaoblených okrajích nastřihneme a dílek obrátíme.


foto2


6. KROK: SPOJENÍ
Dílek zapínání přišpendlíme do středu a díl tašky po obvodu olemujeme paspulkou, přitom vynecháme okraje pro vypracování dna tašky.

 

7. KROK: SEŠITÍ ŠVŮ
Sešijeme boční švy, horních 1,5 cm necháme nesešitých, přehneme je do rubu a horní okraj prošijeme. Vypracujeme dno tašky sešitím příčných švů.

 

8. KROK: UCHA
Řetízkem provlékneme kožený proužek. Pro korálková ucha navlékneme vždy na 2 vlákna příze korálky a za každým uvážeme uzlík. Na tašku přinýtujeme očka a ucha očky provlékneme. K zapínání přišijeme knoflík a patentku.

 

foto3