Velký pomocník pro maminky na kočárek nebo do pokojíčku

uvod

Foto: U2/Uli Glasemann, Daniela Reske

 

Na hračky, plenky, vlhčené ubrousky, svačinku, pitíčko a další nezbytnosti: Prošívaný organizér s kapsami bude neustále v pohotovosti připraven vyhovět jakýmkoli potřebám vašeho dítěte.


Materiál Potištěný nylon (Liberty), jednobarevná bavlněná látka, vatelín s vyznačenými kosočtverci (Freudenberg), suchý zip, nůžky, krejčovský metr, tužka

1. krok Taška: Z nylonu, bavlněné látky a vatelínu vystřihněte s přídavky na švy vždy obdélník 30 x 80 cm. Nakládaná kapsa: 30 x 15 cm. Vatelín nažehlete na nylon a díly prošijte podél linií kosočtverců. 

2. krok Na vzorovanou stranu kapsy položte lícem k líci jednobarevný díl s nažehleným vatelínem a na jedné podélné straně je sešijte.

 

1

 

3. krok Kapsu obraťte do líce tak, aby sešitá podélná strana ležela nahoře a nesešitá dole. Nesešité okraje prošijte v kraji úzkým obnitkovacím stehem a spodní podélnou stranu kapsy přišijte s přídavkem v šíři 1 cm na předpokládaný spodní okraj tašky.

4. krok Kapsu přehněte nahoru a její krátké strany přišpendlete na boční švy tašky. Tašku složte lícem k líci na polovinu a nesešité boční švy sešijte.

5. krok Látku na podšívku složte také lícem k líci na polovinu a sešijte boční švy. Na jedné straně nechte nesešitý otvor na obrácení.

 

2

 

6. krok Vystřihněte 4 proužky (5 x 25 cm na ucha a poutka) s přídavkem na švy v šíři 1 cm. Proužky složte podélně a sešijte. Obraťte a sežehlete. Poutka přišpendlete na vnější okraj tašky a ucha s odstupem 6 cm od poutek.

7. krok Tašku a podšívku vsuňte lícem k líci do sebe, horní okraje sešijte. Díl obraťte otvorem v podšívce. Horní okraj prošijte v šíři patky šicího stroje.

8. krok Na poutka přišijte protilehle dílky suchého zipu.

 

3