Plážový doplněk na jedničku. Náušnice imitující korály zazáří stejně jako ty pravé, přirodě ale neublíží!

diy-nau-uvod

 

Už se nemůžete dočkat dovolené? Zkraťte si čekání při báječném tvoření, jehož výsledkem budou náušnice ideální pro doplnění dovolenkových outfitů. Přestože nápadně připomínají úchvatné mořské korály, přírodě tentokrát nikdo nezkřivil ani vlásek. Pro jejich tvorbu potřebujete hrst korálků a pár drátků a vaše půvabné dílko jistě nadchne i vaše okolí!

 

Co budete potřebovat?


Náušnicové háčky, bižuterní spojovací kroužky, zlatý drátek šíře 0,30 mm (vše Rayher), různé druhy a barvy korálků: rokajlové nebo tyčinkové korálky a skleněné perličky (např. přes Knorr Prandell a Rico Design), kleště, měřítko (Prym), krejčovský metr (Burda Style)

diy-nau-material

 

 

Jak na to:

 

1. KROK
Ustřihněte drátek o délce 10 cm a jeden konec provlékněte okem náušnicového háčku (případně tam nasaďte ještě jeden spojovací kroužek). Konec drátku (asi 1 cm) ohněte kolem oka a kleštěmi ho přicvakněte.

2. KROK
Přebytečný drátek obtočte, případně ho odstřihněte. Poté navlékejte korálky dle libosti, a to pokud možno tak, aby zakryly konec drátku nahoře u náušnicového háčku.

3. KROK
Na konec drátku navlékněte větší bílou perličku (pokud možno s větším otvorem). Drátek shora ještě jednou provlékněte perličkou a utáhněte tak, až ji bude pevně obepínat.

4. KROK
Postup z kroků 1, 2 a 3 dl e libosti opakujte s různě dlouhými drátky a různými typy korálků (my jsme použili celkem deset navlečených třásní na jeden náušnicový háček).

5. KROK
Na závěr jednotlivé korálkové třásně nepravidelně zohýbejte, abyste dosáhla tvaru korálů. Zopakujte postup u druhé náušnice.

 

diy-nau-detail

 

Potrpíte-li si na větší rozměry, jednoduše přidejte víc drátků a jednotlivé závěsy prodlužte. Milovnicím perfektně sladěných šperků se zalíbí i varianta přívěsku na řetízek, ustřihněte si delší drátky a několik jich do svazku přidejte a ideální prázdninová sada doplňků je na světě!