Vplujte hned po ránu do příjemně hebkých pantoflí a vstávání bude o poznání snazší! 

 

sirka-backory-1

FOTO: Nicole Neumann. FOTO POSTUPU: Jan Schmiedel. PRODUKCE: Catharina Hader  

 

Sametové nazouváky jsou lehoučké, a tak je využijete nejen na doma, ale můžete si je sbalit i do kufru na cesty. 

 

PŘÍPRAVA A POSTUP: 

 

vyska-backory-1


MATERIÁL: Počesaný samet, nitě (Gütermann), plsť, latexová emulze na nopky, mechovka (vše Rayher), pěnová výztuha, výztuha Decovil I, oboustranně nažehlovací vlizelín (vše Vlieseline Freudenberg), klipsy (Clover), nůžky, špendlíky, špendlíky s plastovými hlavičkami, šicí jehla, měřítko, lepicí tužka (vše Prym), krejčovský metr, štětec (Marabu), pevná nit, šablony (ke stažení ZDE)

 

vyska-backory-2

 

1. KROK: Z vlizelínu Decovil vystřihněte malý díl stélky bez přídavku, nažehlete jej na rubovou stranu počesaného sametu a díl vystřihněte s přídavkem v šíři 2 cm. Díl stélky prošijte po obvodu velkými předními stehy a látku nařaste. 

 

vyska-backory-3

 

2. KROK : Z vlizelínu Decovil vystřihněte větší díl stélky a nažehlete jej na počesaný samet. Stejný díl stélky vystřihněte i z pěnové výztuhy a přistehujte jej na díl stélky z vlizelínu Decovil.

 

vyska-backory-4

 

3. KROK:  Díl prošijte po obvodu velkými předními stehy a látku rovnoměrně nařaste tak, aby se švový přídavek položil na rubovou stranu. Pomocí špendlíků s plastovými hlavičkami vyznačte lícovací značky pro přišití pásku.

 

vyska-backory-5

 

4. KROK:  Z oboustranně nažehlovacího vlizelínu vystřihněte pásek ze šablony, vpravo a vlevo s přídavkem 2 cm. Pásek nažehlete na pěnovou výztuhu a na druhou stranu vlizelínu nažehlete počesaný samet. Na sametu přidejte nahoře a dole 2 cm a přídavky přišijte v ruce do rubu.

 

vyska-backory-6

 

5. KROK: Ze sametu vystřihněte pásek s přídavkem širokým 2 cm. Švové přídavky sežehlete, z rubu přišpendlete na pásek z kroku 4 a po obvodu přišijte.

 

vyska-backory-7

 

6. KROK: Velký a malý díl stélky sepněte rubem k rubu, na jedné straně přišpendlete mezi oba díly pásek do hloubky 2 cm a přišijte. Upozornění: Na druhé straně nechte otvor pro vsunutí druhého konce pásku.

 

vyska-backory-8

 

7. KROK: Pásek zasuňte do hloubky 2 cm do otvoru a v ruce jej pevně přišijte. 

 

vyska-backory-9

 

8. KROK: Z plsti vystřihněte podrážku podle šablony pro velkou stélku. Podrážku přišpendlete na spodní stranu stélky a přišijte v ruce pevnou nití (např. kroužkovacím stehem). 

 

vyska-backory-10

 

9. KROK: Podrážku nakonec potřete latexovou emulzí nebo na ni pomocí razítka z mechovky natiskněte latexové nopky. Latex nechte zaschnout. Pravou pantofli ušijte podle postupu stejně, avšak zrcadlově.