Jen zatáhnout za šňůrku a vše je sbaleno! Ušijte si pomocníka pro všechny výlety mimo domov. 

sirka-rychly-jako-vitr-1

 

PŘÍPRAVA POSTUP:

MATERIÁL: Povrstvená bavlněná látka, károvaná (Rico Design), froté (Swafing), příze (Gütermann), -suchý zip (Stoff & Stil), zarážky na šňůrku, špendlíky, nůžky, jehla na ruční šití, zavírací špendlík (vše Prym), kružítko, šablona na záložky, klipsy (vše Clover), šňůrka
1. KROK: Z bavlněné látky a froté vystřihněte vždy 1 kruhový díl o průměru 48 cm a vždy 1 díl pro klopnu tašky o rozměrech 26 x 14 cm (po obvodu střihových dílů přidejte 1 cm na švy). 

 

sirka-rychly-jako-vitr-2

 

2. KROK: Oba rohy na jedné krátké straně (14 cm) dílu pro klopnu zaoblete pomocí šablony na záložky.
3. KROK: Díly pro klopnu (z bavlněné látky a froté) sešpendlete lícem k líci na sebe a obě podélné strany a krátkou stranu se zaoblenými rohy sešijte v šíři 1 cm.
4. KROK: Švové přídavky sestřihněte na šíři 0,5 cm. Klopnu obraťte, sežehlete a v kraji prošijte (nesešitý horní okraj nechte neprošitý).

 

sirka-rychly-jako-vitr-3

 

5. KROK: Do středu krátké strany klopny z froté přišpendlete ve vzdálenosti 1,5 cm od okraje jednu polovinu suchého zipu (dlouhou 10 cm). Zip po obvodu přišijte.
6. KROK: Kruhový díl z povrstvené bavlny přišpendlete lícem k líci na froté (z froté jsme kruhový díl ještě nevystřihli).
7. KROK: Díly po obvodu sešijte, přitom na dvou protilehlých stranách nechte ve švu otvor dlouhý 1,5 cm (pro šňůrku). Kromě toho nechte ještě jeden otvor dlouhý 8 cm na obrácení. 

 

sirka-rychly-jako-vitr-4

 

8. KROK: Švové přídavky sestřihněte po obvodu na šíři asi 0,5 cm. Díl obraťte otvorem dlouhým 8 cm lícovou stranou ven.
9. KROK: Otvor na obrácení v ruce zašijte. 
10. KROK: Vnější okraj kruhového dílu v kraji prošijte, přitom dbejte na to, abyste nezašili otvory pro navlečení šňůrek (otvory dlouhé 1,5 cm). 

 

sirka-rychly-jako-vitr-5

 

11. KROK: Kruhový díl prošijte po obvodu ještě jednou ve vzdálenosti asi 2,2 cm od vnější linie prošívání.
12. KROK: Na spodní okraj kruhového dílu přišpendlete na bavlněné straně ve vzdálenosti asi 10 cm od vnějšího okraje druhou polovinu suchého zipu a po obvodu ji přišijte.  (Pro lepší orientaci: Otvory pro šňůrku se nacházejí napravo a nalevo od zipu).
13. KROK: Horní okraj klopny sežehlete v šíři 1 cm, přišpendlete na horní okraj kruhového dílu ve vzdálenosti asi 11 cm od vnějšího okraje a v kraji přišijte. Potom klopnu přišijte ještě jednou s odstupem 1 cm. 

 

sirka-rychly-jako-vitr-6

 

14. KROK: Do tunýlku po obvodu tašky navlékněte pomocí zavíracího špendlíku dvě šňůrky, na konce šňůrek navlékněte zarážky a konce zauzlujte. 


sirka-rychly-jako-vitr-7

 

 

FOTO : Jan Schmiedel PRODUKCE: Catharina Hader