Praktické pouzdro na nejrůznější propriety s efektním prošíváním 

uvod


Prošívaná etue ze zbytků látek poslouží na manikúru nebo šitíčko a schová všechny špičaté předměty do bezpečí. 


Materiál Lněná látka, bavlněná látka, nitě (Gütermann), nůžky, sublimační fix, křídová tužka, špendlíky, měřítko (vše Prym), šablona (vytiskněte si v požadované velikosti)

1. krok Střihový díl vystřihněte z bavlněné látky se širokým švovým přídavkem (asi 2,5 cm). Na rubovou stranu látky vyznačte křídovou tužkou kontury šablony a dělicí švy. 

2. krok Vnější linii šablony vyznačte případně stehovací nití nebo pomocí špend-líků. Díl prošijte z líce nepravidelnými švy (středem dílu a malý trojúhelník vpravo). 

 

foto1  

 

3. krok Na látku opět přišpendlete papí-rový střih a po obvodu střihu zakreslete sub-limačním fixem švový přídavek široký 1 cm.Široký švový přídavek sestřihněte na šíři 1 cm.  

4. krok Plátěný díl položte lícem k líci na bavlněnou látku (podšívka) a bavlněnou látku po obvodu sestřihněte podél okrajů plátěného dílu.

5. krok Díly po obvodu sešijte, ve švu nechte otvor na obrácení. Rohy a švové přídav-ky sestřihněte po obvodu na šíři 2 mm, díl obraťte. Okraje vytvarujte zarovnávačem hran. 

 

foto2  

 

6. krok První klopnu sežehlete, přišpendlete a shora dolů přišijte.  

7. krok Díl obraťte podšívkovou stranou nahoru, druhý okraj přehněte ke středu a přišijte. 

8. krok Nakonec díl uprostřed složte, přišpendlete a odshora dolů prošijte. Tímto švem současně zašijete otvor na obrácení.

 

foto3

 

Foto: Jan Schmiedel