Do stylové minitaštičky s řetízkem se tak akorát vejde mobil spolu s nejdůležitějšími doklady. Ušijte si ji podle našeho návodu. 

sirka-minitasticka

Foto: Nicole Neumann (2); Imaxtree.com (2). foto postupu: Jan SchmiedeL. Produkce: Catharina Hader


 

Ačkoli je malinká, přesto si v ní můžete udělat organizovaný pořádek. Před spojením obou dílů přišijte k vnitřnímu dílu kapsičku a poutko na klíče. Podle postupu níže si ji klidně zhotovte i ve větších rozměrech

 

PŘÍPRAVA A POSTUP: 

 

vyska-1

 

1. KROK - materiál: Metalická kůže, bavlněná látka, oboustranně nažehlovací vlizelín (Vlieseline), nitě (Gütermann), lepidlo (Uhu), nůžky, měřítko, špendlíky, šicí jehla, klipsy, koncovky (vše Prym), krejčovský metr, kleštičky, tužka, řetízek, spojovací kroužky (oboje Rayher), šablona (ke stažení ZDE)

 

vyska-2

 

2. KROK:  Střihový díl vystřihněte 2x z oboustranně nažehlovacího vlizelínu (bez přídavků). Díly nažehlete na rubovou stranu kůže. Pak oba díly vystřihněte. 

 

vyska-3

 

3. KROK:  Z nažehleného vlizelínu stáhněte papírovou vrstvu a oba díly nažehlete na rubovou stranu bavlněné látky. Díly vystřihněte podél okrajů. 

 

vyska-4

 

4. KROK:  Oba díly taštičky prošijte těsně podél horního okraje.

 

vyska-5

 

5. KROK:  Pro boční poutka vystřihněte z kůže 4 proužky (asi 0,5 x 4 cm). Vždy 2 proužky sežehlete pomocí oboustranně nažehlovacího vlizelínu k sobě a po obou stranách je v kraji prošijte. 

 

vyska-6

 

6. KROK:  Díly taštičky sepněte pomocí klipsů rubem k rubu. Proužky na poutka přehněte na polovinu a připněte je ve vzdálenosti 1 cm od horního okraje pomocí klipsů mezi díly taštičky.

 

vyska-7

 

7. KROK: Boční a spodní okraje dílů taštičky sešijte, přitom přichyťte poutka. Prošitý horní okraj (viz krok 4) zůstane nesešitý. 

 

vyska-8

 

8. KROK:  Na vnější okraj taštičky přišijte v ruce řetízek. Přišívání bude jednodušší, když dírky pro stehy předem vypíchnete na šicím stroji.

 

vyska-9

 

9. KROK: Dva proužky z kůže (asi 3 x 50 cm) sežehlete k sobě pomocí oboustranně nažehlovacího vlizelínu. Pak proužky 3x prošijte v odstupech asi 0,5 cm.

 

vyska-10   

 

10. KROK: Prošitý proužek rozstříhejte podélně na 3 proužky široké 6 mm tak, aby linie prošívání ležely uprostřed proužků. Proužky na jednom konci svažte nití. 

 

vyska-11

 

11. KROK:  Ze 3 kožených proužků upleťte pravidelný copánek. Druhý konec copánku svažte pevně nití.

 

vyska-12

 

12. KROK:  Na konce spletených copánků nalepte koncovky. K očkům obou koncovek připevněte pomocí kleštiček a spojovacích kroužků řetízky (délka vždy asi 25 cm).