Věčně v kabelce něco hledáte? Teď už nebudete. Vybavte se praktickými obaly na karty či tužky!

diy-uvod

 

Karty už se vám nevejdou do peněženky a ledabyle bloumají vaším denním zavazadlem? A stejný souboj svádíte s kabelkou, když pátráte po propisce? Máme pro vás elegantní a líbivé řešení. Obal na platební karty i praktickou etui, které najdete v květnové Burda Style, si můžete snadno vytvřotit díky našim jednoduchým návodům. A pokud střih na obal poněkud zvětšíte, získáte i praktický obal na váš pečlivě opečovávaný smartphone. Tak se pusťte do toho!


Pouzdro na karty


diy-karty

 

Co budete potřebovat?
Metalická koženka v barvě mátově zelené (stoffe.de), Vliesofix (Vlieseline Freudenberg), nit (Gütermann), šňůrka 9 mm (Stoff&Stil/Selfmade®), polokroužek 20 mm, karabinka, pravítko, svorky, měřítko, žehlicí podložka, křída (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), střihové díly A – C  najdete ZDE

diy-material-obal


Jak na to?

Nejprve si připravte střihové díly:
A: vloženou přihrádku vystřihněte 1x z koženky se středem v přehybu látky, 1x z Vliesofixu (ne se středem v přehybu látky)
B: taštičku vystřihněte 1x z koženky se středem v přehybu látky, 1x z Vliesofixu (ne se středem v přehybu látky)
C: poutko vystřihněte 2x z koženky, 1x z Vliesofixu

 

POSTUP KROK ZA KROKEM:

1.  Na rubovou stranu střihového dílu C nažehlete Vliesofix. Stáhněte z Vliesofixu papír a nažehlete na Vliesofix druhý střihový díl C z koženky.

2.  Uprostřed přehněte, přežehlete a provlečte polokroužkem. Poté kvůli zafixování prošijte těsně v kraji.

3.  Na střihový díl A z koženky nažehlete vždy na jednu stranu Vliesofix. Stáhněte z Vliesofixu papír, přeložte střihový díl a sežehlete k sobě.

4.  Na střihový díl B také vždy na jednu stranu nažehlete Vliesofix a stáhněte z Vliesofixu papír. Pak na něj nahoře uprostřed připevněte pomocí svorek hotový střihový díl C (viz značka) a také sežehlete k sobě (střihový díl C s polokroužkem je nyní pevně uchycený uvnitř).

5.  Hotový střihový díl A nyní zasuňte do střihového dílu B se střihovým dílem C (polokroužek). Střihový díl B poté přehněte nahoru (viz značka na střihovém dílu). Po stranách spojte svorkami a sešijte po obvodu těsně v kraji.

6.  Na závěr provlékněte karabinkou šňůrku, zauzlujte na požadovanou délku a upevněte na polokroužek.

 

Penálek

 
diy-etue


Co budete potřebovat?
Metalická koženka v barvě růžové jako vrchní látka, kanvas v barvě mátově zelené jako podšívkovina (oboje stoffe.de), zip dlouhý 30 cm, elastická páska široká 28 mm (oboje Stoff&Stil/Selfmade®), nit (Gütermann), Decovil Light, Vliesofix (oboje Vlieseline Freudenberg), špendlíky, jehla na ruční šití, svorky, měřítko, žehlicí podložka, křída (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), střihové díly A – E najdete ZDE

diy-material-penal

Příprava střihových dílů:
A: vystřihněte taštičku 2x z koženky
B: vystřihněte vnitřní taštičku 2x z podšívkoviny
C: vystřihněte 2x z koženky, 1x z Decovilu Light, 1x z Vliesofixu
D: vystřihněte 1x z koženky
E: vystřihněte 1x z Vliesofixu

 

POSTUP KROK ZA KROKEM:

1.  Položte oba díly A lícem k líci na sebe a sešijte malý boční šev v šíři 1 cm. Připevněte pomocí svorek zip a všijte ho těsně v kraji (okraje koženky zůstanou nezačištěné).

2.  Obraťte penál do rubu, zip je přitom rozevřený. Po obvodu zafixujte svorkami a sešijte zaoblený boční šev v šíři 1 cm. Švový přídavek sestřihněte na asi 3 mm, zaoblené místo opatrně
nastřihněte.

3.   Přišpendlete oba díly B lícem k líci na sebe a sešijte zaoblený boční šev v šíři 1 cm. Přídavky rozžehlete a obraťte do líce. Vnitřní taštičku zasuňte do taštičky z koženky a v ruce přišijte podél zipu.

4.  Díl C z Decovilu nažehlete na rubovou stranu dílu C z koženky. Elastickou pásku přišpendlete na lícovou stranu koženky uprostřed (viz značky na střihovém dílu). Elastickou pásku po stranách přišijte. V odstupu vždy asi 3,2 cm prošijte 4 další linie (po stranách přesahuje vždy 1 cm pásky). Přídavky pásky přehněte na rubovou stranu.

5.   Na druhý díl C nažehlete Vliesofix a posléze jej nažehlete na díl C z Decovilu. Konce elastické pásky se přitom také přichytí. Spojte svorkami po obvodu a sešijte v kraji.

6.   Na jednu stranu přívěsku (díl D) nažehlete pomocí Vliesofixu díl E. Stáhněte z Vliesofixu papír, navlékněte kroužek na zip a sežehlete přívěsek k sobě. Sešijte u kroužku a po obvodu v kraji.