Že vás obvyklá nabídka zavazadel na váš laptop příliš neoslovuje? Rozumíme, proto máme řešení!

diy-notebook-uvod

 

Obligátní – obvykle černé – brašny na notebook, případně batohy v podobném provedení nepatří zrovna k těm nejstylovějším doplňkům. Pokud si z nabídky běžně prodávaných zavazadel na laptop nevyberete, máme plán!

Ušijte si podle našeho jednoduchého návodu tašku s praktickým popruhem, která bude lichotit vašemu vkusu a ochrání váš pracovní nástroj před všemi možnými vnějšími vlivy. Můžete ji barevně sladit se svým aktuálním šatníkem, nebo si pořiďte takových tašek rovnou několik, aby vám to ladilo každý den!

 

Co budete potřebovat?

diy-notebook-material

MATERIÁL Dekorační vrchní látka polopanama s motivem „Obličeje“, třpytivý tyl růžový (oboje Stoffe.de), výztuha Style-Vil Fix (Vlieseline Freudenberg), popruh růžový široký 32 mm, guma s luxerem 35 mm, 2 karabinky zlaté šíře 38 mm, 2 polokroužky zlaté šíře 38 mm, regulátor pro popruhy kovový zlatý šíře 38 mm (vše Stoff & Still/Selfmade), nit (Gütermann), pravítko na patchwork, měřítko, křída, špendlíky, jehla na ruční šití, krejčovské nůžky, svorky (vše Prym), krejčovský metr (burda style), šablony: číslo modelu 135, střihové díly 21 a 22 na příloze A, zelená kontura


Jak na to, krok za krokem:


Všechny informace týkající se střihových dílů a stříhání najdete v časopisu Burda Style 08/2022 pro model 135 v pracovních návodech

1. KROK
Pro ušití vnitřní tašky (pouzdra) položte na sebe vrchní látku a podšívku lícem k líci a sešijte po obvodu v šíři 1 cm (dole nechte nesešitý otvor na obrácení). Tašku obraťte do líce a vyžehlete ji. Pak zašijte otvor v ruce a prošijte v kraji horní okraj.

2. KROK
Výztuhu Style-Vil Fix nažehlete soustředně na rubovou stranu látky vnějšího dílu tašky (pouzdra). Vnitřní tašku přišpendlete k podšívce rubem k líci na stykové linii. Boční okraje sešijte v kraji na podšívce. Vnější díly tašky (pouzdra) sešpendlete lícem k líci na sebe a sešijte podél výztuhy. Nezapomeňte na otvor na obrácení dole.

3. KROK
Tašku (pouzdro) obraťte. Vyžehlete okraje a sešpendlete otvor na obrácení. Spodní okraj prošijte v kraji (skrz všechny vrstvy látky, takže se zašije i otvor).

4. KROK
Prošijte v kraji po obvodu klopu tašky (pouzdra) a šijte také podél linie přehybu (pokud byla klopa tašky přisazena, šijte ve stínu švu).

5. KROK
Oběma polokroužky protáhněte vždy jeden kousek gumy dlouhý 5 cm a přeložte je na polovinu. Polokroužky přišpendlete v místě bočních švů, otevřené konce podhrňte a v ruce přišijte.

6. KROK
Ustřihněte gumu (dlouhou asi 44 cm) a také přišijte v ruce na vyznačení na bočních švech (konce přitom ještě jednou podhrňte).

7. KROK
Pouzdro na laptop složte/přehněte podél bočních švů (polokroužky a guma jsou již zafixovány), připevněte ho a oba boční švy zašijte v ruce.

8. KROK
Ustřihněte gumu dlouhou asi 1,90 m. Navlékněte regulátor popruhu a zašijte. Umístěte na obou stranách karabinek, švové přídavky gumového pásu podhrňte asi 4 cm, složte na polovinu a přišijte.