Letní pohodu si bez horkého slunce neumíme představit. Jak ale ochránit svou pleť i pohled, když už je slunečních paprsků příliš? Máme řešení...

diy-ksilt-uvod


Hřejivé sluneční paprsky k létu neodmyslitelně patří. Občas je ale třeba ochránit se před jejich spalujícím žárem. Jak si stím poradit stylově? Vyrobte si trendy kšilt!

 

Ten náš je ušit z žakárové tkaniny, a přestože jde v případě tohoto právě znovuobjeveného materiálu o zpracování poněkud nestandardní, razdva vám učaruje. Můžete jej snadno sladit s ostatními doplňky nebo rovnou s celým outfitem a pomyslný titul královny pláže či promenády máte v kapse – nebo rovnou na čele!

 

Detail v podobě pružného pásku zajišťuje dokonalý komfort při nošení, jeho rozměry zase perfektní krytí patřičných obličejových partií, aniž by kšilt jakkoli zavazel ve výhledu či pohybu. Nezbývá tedy než urychleně nalistovat stranu 94 v červencovém vydání Burda Style 07/2022, abyste to ale měly jednodušší, podrobný postup jak na to najdete i zde!

 

 
Co budete potřebovat:

  diy-material


Žakárová tkanina (Editex), růžová lněná látka jako podšívkovina, oranžový popelín jako vnitřní výztuha, výztuhy Decovil a Vliesofix (oboje V lieseline Freudenberg), neonově žlutá klobouková guma, nit (Gütermann), jehla na ruční šití, špendlíky, křída, nůžky na látku, měřítko ( vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), střihový díl  stahujte ZDE

 

Jak na to, krok za krokem:


1. KROK
Střihový díl z Decovilu nažehlete na rubovou stranu vrchní látky. Poté na díl z Decovilu nažehlete výztuhu Vliesofix, stáhněte z ní papír a z druhé strany nažehlete oranžový popelín jako výztuhu.

2. KROK
Ustřihněte gumu v délce asi 28 – 30 cm a přišpendlete ji na lícovou stranu látky podle vyznačení.

3. KROK
Přišpendlete střihový díl z podšívkoviny (růžová lněná látka) lícem k líci, sešijte po obvodu v šíři 1 cm a přichyťte přitom kloboukovou gumu. Nezapomeňte na otvor na obrácení
(viz značka).

4. KROK
Sestřihněte švový přídavek po obvodu.  Švový přídavek u otvoru na obrácení sestřihněte na asi 5 mm. Zaoblená místa přitom opatrně nastřihněte, aby byl švový přídavek později plochý.

5. KROK
Kšilt obraťte do líce a otvor na obrácení zašijte v ruce. Okraje sežehlete do plocha a prošijte po obvodu těsně v kraji. Hotovo!