Také našim čtvernožcům to může parádně slušet. A s touto nejnovější výbavou z říjnové Burda Style taky bude!

 

diy-haf-uvod

 

O tom, že šaty dělají člověka, už víme vše. Ale že by dělaly i..psa? Proč ne! Doplňky pro vašeho čtyřnohého přítele, které najdete v říjnovém vydání Burda Style, by mu měly slušet. A navíc mezi nimi najdete i několik praktických drobností do výbavy dokonalého pejskaře. Tak čím začnete?


Můžete si vybrat z ryze zdobných maličkostí – obojku vyšperkovaného pepito stužkou nebo oboustranného šátku, které navíc můžete i vzájemně kombinovat. Čekají na vás ale i doplňky ryze praktické – deka elegantně sbalená do malé kabelky či vkusné obaly na tak potřebné pytlíčky, které má vždy po kapsách každý slušný pejskař. A mysleli jsme i na zábavu – výbavu doplňuje roztomilá látková kost, kterou si váš mazlíček ihned zamiluje, obzvášť, když si s ní bude krátit dlouhou chvíli. Všechny tyhle cool vychytávky navíc zvládnete vytvořit i jako úplný začátečník. Tak co, čím začenete? Haf!

 

 

Oboustranný šátek

diy-haf-satek

Slušivý šáteček z popelínu má hned dvě lícové strany v různých dezénech, váš pejsek tak může dělat parádu hned několika způsoby. V kombinaci s obojkem, který najdete mezi našimi doplňky také, budou tvořit dokonale vyladěnou dvojku!


MATERIÁL
Bio popelín s károvým vzorem, bio chambray (oboje C. Pauli), vlizelín G 710 (Freudenberg), šicí nit (Gütermann), jmenovka (Stoff & Stil/ Selfmade®), krejčovské nůžky (Pfaff), špendlíky, jehla na ruční šití, krejčovská křída, měřítko (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style)

STŘÍHÁNÍ
Části střihového dílu v originální velikosti (včetně švového přídavku 1 cm) najdete ZDE.
Vystřihněte šátek 1x z látky se středem v přehybu látky (části střihového dílu předem slepte).

POSTUP
1. KROK

Zažehlete švový přídavek obou bočních rovných okrajů 2x v šíři 1 cm dovnitř, přišpendlete a v kraji přišijte.

2. KROK
Složte šátek podél čárkované linie lícem k líci a sešijte špičaté okraje. Sestřihněte švové přídavky, u špičky přídavek šikmo odstřihněte.

3. KROK
Obraťte šátek otvorem v tunýlku, vyžehlete okraje.

4. KROK
Na závěr prošijte tunýlek (v šíři 3 cm) a na libovolné místo přišijte jmenovku.

 

 

Skládací deka

diy-01

Praktické balení ve tvaru kabelky ukrývá pohodlnou deku, která přijde vhod, až si váš chlupáč bude chtít odpočinout. Jednoduše ji rozbalíte a měkoučký pelíšek je na světě. A může s vámi být na každém kroku!


MATERIÁL

Bio kord, bio chambray, bio plyš (vše C. Pauli), vatelín 279 Soft Cotton Mix 80/20, výztuha Vliesofix, vlizelín G 710, Decovil Light (vše Freudenberg), šicí nit (Gütermann), krejčovské nůžky (Pfaff), 2 zlaté nýtovací knoflíky, zavírací špendlík, jehla na ruční šití, špendlíky, měřítko, pravítko na patchwork, krejčovská křída (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), kladívko

STŘÍHÁNÍ
Velikost: 80 x 60 cm
Ve všech rozměrech jsou zahrnuty přídavky na švy v šíři 1 cm.
Střihové díly najdete ZDE

Z kordu:
spodní strana 82 x 62 cm 1x
klopna tašky 26 x 20 cm 1x
ucho 30 x 6 cm 2x

POSTUP
1. KROK

Spodní stranu z kordu vyztužte vatelínem Soft Cotton pomocí výztuhy Vliesofix. Připevněte na dolní straně spodní díly nýtovacích knoflíků viz schéma.

2. KROK
Na lemovacích pruzích zažehlete vždy dlouhý okraj v šíři 1 cm k rubové straně. Pruhy k sobě přišijte tak, že vytvoříte takzvané psaníčkové rohy (viz foto), zažehlené okraje leží vždy na sobě. Prošijte lícem k líci v úhlu 45 stupňů (ve vzdálenosti 10 cm). Zapošijte konce švů. Sestřihněte švové přídavky a rozžehlete je (takto se vytvoří lem deky).

3. KROK
Lem našpendlete rubem na líc na vrchní stranu z plyše a pevně přišijte. Lem u všech čtyřech okrajů přesahuje o 1 cm.

4. KROK
Klopnu z kordu vyztužte vatelínem Soft Cotton pomocí výztuhy Vliesofix. Díly ucha položte lícem k líci na sebe a sešijte dlouhé okraje v šíři 1 cm.

5. KROK
Ucho obraťte pomocí zavíracího špendlíku a vyžehlete ho. Oba dlouhé okraje v kraji prošijte. Konce ucha přežehlete vždy v šíři 2 cm a našpendlete na vyztuženou klopnu z kordu (z kroku 4) (umístění viz schéma) a přišijte, jak je vyobrazeno na schématu.

6. KROK
Klopnu s uchem přišpendlete lícem k líci na klopnu z látky chambray a zaoblete dva rohy (např. pomocí talířku). Pak prošijte podél krátkých stran a jednoho dlouhého okraje. Sestřihněte švový přídavek, nastřihněte v místech zaoblení. Klopnu obraťte a vyžehlete.

7. KROK
Klopnu obšijte v kraji po obvodu, zašijte nesešité okraje. Vrchní díly nýtovacích knoflíků připevněte na klopnu. Rovný okraj klopny přišijte lícem k líci soustředně k vrchní straně (viz schéma).

8. KROK
Položte vrchní a spodní stranu lícem k líci na sebe, sešpendlete vnější okraje a sešijte je, zároveň se přišije i klopna. Na jednom krátkém okraji nechte nesešitý kousek švu na obrácení. Sestřihněte švové přídavky a na rozích zastřihněte šikmo. Obraťte deku a vyžehlete okraje. Otvor zašijte v ruce. Vnější okraje sešijte v šíři 1 cm. Lemovací pruhy prošijte v kraji skrz všechny vrstvy látky.

9. KROK
Abyste deku složili, podhrňte boční díly deky až k okrajům klopny. Deku zespodu srolujte. Zacvakněte nýtovací knoflíky.

 

Látková kost

diy-haf-kost-obojek

Na hraní nebo na tulení, látková kostička potěší štěňátka i ostřílené chlupáče. A když jim doslouží, není nic jednoduššího, než ušít další!


MATERIÁL

Bio popelín s károvým vzorem (C. Pauli), nažehlovací vlizelín G 710 (Freudenberg), krejčovské nůžky (Pfaff), šicí nit (Gütermann), špendlíky, jehla na ruční šití, krejčovská křída, měřítko (vše Prym), vatelín nebo kapok, krejčovský metr (oboje Burda Style)

STŘÍHÁNÍ
Střihový díl v originální velikosti (včetně švového přídavku 1 cm) najdete ZDE.
Vystřihněte kost 2x z vrchní látky (v šikmém směru vlákna) a 2x z vlizelínu.

POSTUP
1. KROK
Nažehlete výztuhu vždy na rubovou stranu látky.

2. KROK
Díly položte na sebe lícem k líci, sešijte po obvodu krátkým rovným stehem. Nechte mezi příčnými stehy nesešitý šev na obrácení. Zapošijte konce švů.

3. KROK
Sestřihněte švový přídavek. Obraťte látkový díl a vyžehlete ho. Vyplňte kost vatelínem a otvor zašijte v ruce.  

 

Obojek

diy-haf-obojek  

My nosíme zlaté šperky, naši pejsci se mohou pro změnu pyšnit zlatým obojkem! Porta s pepito vzorem mu dodá prvek, který můžete zopakovat na dalším z doplňků, třeba při výběrfu materiál na šátek výše.


MATERIÁL

Zlatá koženka (Prym), nažehlovací výztuha Decovil Light, výztuha Vliesofix (Freudenberg), stužka šíře 1 cm (Kafka), krejčovské nůžky (Pfaff), přezka na pásek s trnem a polokroužkem široká 2 cm, šicí nit (Gütermann), metalická nit (Sulky), žehlicí utěrka, pravítko na patchwork, krejčovská křída, svorky, děrovací kleště, měřítko (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style)

STŘÍHÁNÍ
Z nažehlovací výztuhy Decovil Light ustřihněte proužek o rozměrech 56 x 2 cm. V závislosti na naměřeném obvodu krku případně prodlužte, nebo zkraťte.

POSTUP
1. KROK
Nažehlete proužek nažehlovací výztuhy Decovil Light na rubovou stranu koženky. Podél dlouhých okrajů vyznačte švový přídavek v šíři 1,2 cm a sestřihněte ho. Pak nažehlete na zadní stranu výztuhu Vliesofix. Odstraňtepapírovou vrstvu z výztuhy.

2. KROK
Přehněte přídavek podél obou dlouhých okrajů ke středu a zažehlete. Aby se zamezilo přilepení žehličky položte na výztuhu žehlicí utěrku nebo pečicí papír.

3. KROK
Položte stužku na střed přes nesešité okraje a po obou stranách přišijte v kraji.

4. KROK
Vystřihněte poutko o rozměrech 5 x 1 cm z nažehlovací výztuhy Decovil Light, nažehlete ho na koženku (rubová strana) a vystřihněte (bez přídavku). Stužku položte rubem na rub a přišijte v kraji. Sešijte krátké strany lícem k líci v šíři 3 mm a obraťte.

5. KROK
Na rovném konci obojku v šíři asi 7 cm proděravějte a vytvořte dírku pro trn. Vložte přezku pásku. Položte proužek ve dvojité vrstvě a sešijte na šicím stroji ve vzdálenosti asi 3 cm vedle přezky. Pak navlékněte poutko a polokroužek a sešijte po obou stranách.

6. KROK
Na závěr proděravějte na zkosené straně a vytvořte dírky v požadovaných odstupech.

 

Kapsička na sáčky
diy-kapsicka


Jindy je raději skrýváte po kapsách, proč je ale nepřipnout na kroužek vodítka, aby byly vždy po ruce a nikdy jste je nezapomněli doma? Kapsička na sáčky se o to postará. A ještě může ladit se zbytkem výbavy.


MATERIÁL

Bio kord, bio chambray (oboje C. Pauli), koženka  zlatá (Prym), vlizelín G 710, výztuha Vliesofix (oboje Freudenberg), šicí nit (Gütermann), metalická  nit (Sulky), krejčovské nůžky (Pfaff), polokroužek šíře 1,5 cm, spojovací kroužek,  pravítko na patchwork, krejčovská křída, svorky,  špendlíky, jehla na ruční šití, podložka na žehlení, měřítko, děrovací kleště, zlaté nýtovací knoflíky (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style)

STŘÍHÁNÍ
Střihový díl v originální velikosti (včetně švového přídavku 1 cm) najdete ZDE.
Střihový díl vystřihněte vždy 1x z vrchní látky, podšívkoviny a vlizelínu.

POSTUP
1. KROK

Na díl kapsičky nažehlete na rubovou stranu vlizelín. Položte na sebe díly z vrchní látky a podšívkoviny a po obvodu je sešijte (nezapomeňte nechat otvor na obrácení).

2. KROK
Sestřihněte švový přídavek. Obraťte látkový díl a vyžehlete ho. Otvor na obrácení zašijte v ruce. Prošijte okraje v kraji.

3. KROK
Vystřihněte z koženky pásek pro polokroužek o rozměrech 6 x 3 cm. Nažehlete Vliesofix, odstraňte papírovou vrstvu. Švové přídavky dlouhých okrajů (6 cm) zažehlete asi 7 mm do rubu a poté prošijte v kraji. Navlékněte polokroužek, přeložte látkový díl na polovinu a přišijte ho v kraji (co nejblíže k polokroužku).

4. KROK
Kapsičku na spodní linii přehybu přeložte nahoru, na jedné straně připevněte na vyznačeném místě poutko s polokroužkem a sešijte boční okraje, poutko se přichytí. Připevněte patentku.

 

Vše potřebné včetně kompletních návodů a střihových materiálů najdete v říjnové Burda Style. Pokud se vám ji nedaří sehnat na stáncích, zkuste si ji objednat ONLINE. Poštovné a balné je zdarma!