Pestrobarevná taška boduje: Zpracujete na ni textilní zbytky, a může tak ladit s vaším nejnovějším kouskem!

diy-uvod

 

Nápadů, co se zbytky látek, není nikdy dost. Obzvlášť v době tak nakloněné udržitelnosti a slow fashion. Všechna zadání na jedničku splňuje tato prostorná látková taška s uchy zdobenými hravými uzlíky. Její zpracování dává prostor pro vyladění vaší letní garderoby do posledního detailu a navíc vdechne nový život již nepotřebným zbytkům látek. Co víc si od krásného – nejen plážového  – zavazadla přát?


Střih na tašku s uzlíkovými uchy (model 137) najdete v červnové Burdě Style 06/2022 na střihové příloze D vyznačen zelenou barvou. (V tomto časopise najdete taktéž střih na stylovou bundičku z totožného materiálu.)

 

Co budete potřebovat?

diy-material

MATERIÁL Vrchní látka, podšívkovina (Editex), šikmý proužek (Buttinette), vlizelínový proužek na zpevnění (Vlieseline Freudenberg), nit (Gütermann), křída, špendlíky, jehla na ruční šití, nůžky na látku, měřítko (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style)


Jak na to:


Zelený střih vystřihněte:
2x z vrchní látky, střed v přehybu látky, švový přídavek po obvodu 1 cm
2x z podšívkoviny, střed v přehybu látky, švový přídavek po obvodu 1 cm

1.KROK
Na vrchní látce a na podšívce sešijte vždy boční švy a švy dna lícem k líci v šíři 1 cm a posléze švové přídavky rozžehlete.

2. KROK
Na zaoblené okraje (= otvory pro ruce) z vrchní látky a podšívkoviny nažehlete vlizelínový proužek pro zpevnění.

3. KROK
Tašku z vrchní látky a tašku z podšívkoviny vsuňte lícem k líci do sebe a sešijte je v šíři 1 cm. Švové přídavky sestřihněte na asi 4 mm, zaoblená místa dole opatrně nastřihněte.

4. KROK
Poté tašku obraťte do líce (otvorem ve dnu tašky). Přežehlete okraje podél otvorů pro ruce a prošijte těsně v kraji.

5. KROK
Sešijte oba krátké švy dna tašky (vrchní látka a podšívka) v šíři 1 cm. Pak olemujte oba švové přídavky šikmým proužkem.

6. KROK
Na závěr zauzlujte ucha v požadované délce.