Stylová taštička se stane věrným partnerem pro prodloužený víkend i dovolenou

sirka-etue-1

 

Velká tak akorát, aby se bez problémů vešla i do miniaturního kufru či batohu, a přitom pobrala vše potřebné. A bonus navíc: díky použitému materiálu je pratelná. Jak praktické!


PŘÍPRAVA A POSTUP: 

MATERIÁL: froté (Swafing), bavlněná látka potažená fólií (Rico Design), nitě (Gütermann), paspulka, pravítko, šňůrka (Rayher), jehla, špendlíky, měřítko, nůžky, krejčovský metr (vše Prym)
1. KROK: Z bavlněné látky vystřihněte 1 díl 46 x 37 cm a z froté 1 díl 45 x 37 cm (rozměry jsou uvedeny včetně švových přídavků).
2. KROK: Díl z froté přišpendlete nahoře lícem k líci na bavlněnou látku a přišijte v šíři 1 cm. Díl obraťte do líce, švové přídavky sežehlete do bavlněné látky a šev v kraji prošijte.

 

sirka-etue-0-2

 

3. KROK: Na protilehlý okraj bavlněné látky přišpendlete paspulku, přes paspulku přišpendlete froté a díly sešijte, do stroje vložte úzkou patku.
4. KROK: Oba boční švy sešijte v šíři 1 cm, přitom v jednom bočním švu nechte otvor na obrácení dlouhý asi 6 cm. Přídavky na rozích opatrně sestřihněte a díl obraťte.
5. KROK: Díl pečlivě přežehlete a otvor ve švu zašijte v ruce. Díl prošijte z lícové strany těsně podél švu na horním okraji.


sirka-etue-3-5

 

6. KROK: Spodní okraj dílu prošijte těsně podél paspulky.
7. KROK: Spodní okraj přehněte v šíři 12 cm nahoru a obě strany sešijte v ruce; na levé straně přišijte šňůrku (dlouhou asi 60 cm) složenou na polovinu.
8. KROK: Velikost kapes zvolte podle vlastního uvážení. Díl prošijte na lícové straně v odpovídajících odstupech.

 

sirka-etue-6-8  


FOTO: Jan Schmiedel. PRODUKCE: Catharina Hader