Plastová pouzdra vám neučarovala? Zaujme vás to, které si ušijete přesně podle svých představ a vkusu.

diy-tasticka-uvod

 

Platební karty, hotovost, telefon. Bez nich (nejen) na dovolené neuděláte ani krok. A mít je všechny pohromadě, aniž byste se musely zaobírat kabelkou, to je jednoznačně praktický trik. Pomůžeme vám jej vyřešitjednou provždy. tuhle taštičku si totiž můžete ušít v tolika barevných provedeních, aby se vámm hodila ke každému outfitu. A velkým zavazadlům minimálně o prázdnínách můžete dát vale.

Půvabná taštička kompletuje trio letních doplňků, které jste mohli najít v červencové Burda Style i na našem webu. Přejeme příjemné tvoření a oslnivý výsledek!

 

Co budete potřebovat?

diy-tasticka-material
MATERIÁL Žakárová tkanina (Editex), žlutá lněná látka jako podšívkovina, neonově oranžová paspulka, neonově oranžový šikmý proužek (oboje Rico Design), šňůrka, saténová stužka, zip (Opti), nit (Gütermann), jehla na ruční šití, špendlíky, zavírací špendlík, nůžky na látku, měřítko (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), střihové díly A, B, C a D ( viz pracovní návody na str. 74)

Střihové díly...

... vystřihněte se švovým přídavkem 1 cm po obvodu.
Díl A: 1x z vrchní látky (střihový díl pro slepení)
Díl B: 1x z podšívkoviny, střed v přehybu látky
Díl C: 1x z vrchní látky
Díl D: 1x z podšívkovinyPostup krok za krokem:


1. KROK

Díl A: Na krátké straně (14 cm) přišijte paspulku (plochá stužka leží na švovém přídavku) v šíři 1 cm a začistěte. Poté přežehlete a sešijte v kraji.

2.KROK
Díl A přeložte rubem k rubu zažehlete dno taštičky (viz značka na střihovém dílu ve výšce 13 cm).

3. KROK
Ustřihněte šikmý proužek v délce 14 cm, sežehlete oba konce v délce 1 cm dovnitř/ do rubu. Přišpendlete šikmý proužek na zadní stranu střihového dílu A a sešijte oba dlouhé okraje v kraji. Tak vznikne tunýlek pro protažení šňůrky.

4. KROK
Střihový díl B z podšívkoviny přišpendlete lícem k líci na střihový díl A (na okraj šikmé stužky/tunýlku) a prošijte v šíři 1 cm. Poté překlopte, okraj sežehlete do plocha a sešijte v kraji.

5. KROK
Druhý příčný okraj podšívky (B) nyní našpendlete lícem k líci na střihový díl C z vrchní látky a také v šíři 1 cm sešijte. Obraťte do líce, přežehlete a sešijte podél okraje opět v kraji.

6. KROK
Spodní okraj střihového dílu C sežehlete v šíři 1 cm. Zasuňte zip mezi střihový díl C (švový přídavek) a střihový díl B (pod ním se nacházející podšívka). Všijte zip podél sežehleného okraje střihového dílu C (ve vzdálenosti 1,5 cm počínaje od levého okraje), viz značka na střihovém dílu. Prošijte přitom zip skrz oba střihové díly B a C.

7. KROK
Střihový díl D z podšívkoviny začistěte u horního a spodního okraje (14 cm), sežehlete švový přídavek v šíři 1 cm. Pak zde přišijte druhou stranu zipu, rovněž v šíři 1,5 cm (viz značka na střihovém dílu).

8. KROK
Spodní okraj střihového dílu D přišijte na díl B (podšívka) těsně v kraji.

9. KROK
Složte dno taštičky a sešijte oba boční švy v šíři 0,5 cm pro zafixování. Pak olemujte šikmým proužkem: šikmý proužek vpředu přišpendlete v zažehleném okraji lícem k líci a přišijte. Konce podhrňte a poté šikmý proužek
přehněte dozadu a zadní stranu přišijte v ruce.

10. KROK
Navlékněte saténovou stužku do zipu a prošijte. Tunýlkem vzadu protáhněte šňůrku pomocí zavíracího špendlíku a zauzlujte na požadovanou délku.