V létě jsou s vámi na každém kroku. Jak je ochránit před poškrábáním?

diy-bryle-uvod

 

Investujete-li do ochrany očí pořízením kvalitních (a stylových) slunečních brýlí, děláte jen dobře. Jak ale zajistit, aby zůstaly co nejdéle jako nové? Pořiďte jim elegantní pouzdro, které můžete sladit s ostatními letními doplňky a navíc lze díky řemínku připnout k poutku kabelky či k pasu nebo nosit stylově na zápěstí.. A vaše milované sluneční brýle zůstanou v bezpečí za každých okolností.

 

Co budete potřebovat?

diy-bryle-material

Kůže, žakárová tkanina (Editex), růžová lněná látka, Decovil (Vlieseline Freudenberg), klobouková guma růžová, nit (Gütermann), stiskací knoflík o průměru 12 mm, lepidlo na kůži, špendlíky, jehla na ruční šití, křída, měřítko, řezací kolečko, nůžky na látku, svorky, děrovací kleště, nýtovací kleště, pravítko na patchwork, kroužek o průměru 35 mm (vše Prym), krejčovský metr (Burda Style), přezka o průměru 25 mm, poutko (např. přes Leder Baumann), řezací podložka, střihové díly A, B a C (najdete je v červencové Burda Style na str. 72 - 73)


Střihové díly:

Vystřihněte se švovým přídavkem 1 cm po obvodu. Díl C před vystřižením slepte k sobě. Výztuhu Decovil a kůži stříhejte bez švového přídavku:


Díl A : 1x Decovil (klopna) 1x vrchní látka (podšívka viz krok 5)
Díl B : 1x Decovil (spodní díl) 1x vrchní látka
Díl C : 1x Decovil (řemínek) 1x kůže (další střihový díl viz krok 10)Postup krok za krokem:


1. KROK

Nažehlete střihové díly A a B z Decovilu na rubovou stranu střihových dílů A a B z v rchní látky.

2. KROK
Ustřihněte kloboukovou gumu v délce 5,5 cm a vytvořte na ní smyčku, vznikne tak poutko. Poté ji přišpendlete na lícovou stranu doprostřed k rovnému okraji střihového dílu B (poutko přitom směřuje dolů).

3. KROK
Díly A a B položte lícem na líc, sešijte středový šev v šíři 1 cm (elastické poutko se přichytí) a poté rozžehlete švový přídavek.

4. KROK
Poutko z gumy nyní přehněte ke střihovému dílu A (klopna) a prošijte ho v kraji podél švu po obou stranách.

5. KROK
Sešitý díl z vrchní látky a Decovilu nyní přišpendlete lícem k líci na kousek podšívkoviny (růžová lněná látka). Pak sešijte po obvodu asi 1 mm od okraje Decovilu (v šíři asi 1 cm). Nechte přitom otvor na obrácení široký asi 8 cm.

6. KROK
Švový přídavek po obvodu sestřihněte (u otvoru nechte švový přídavek asi 5 mm). Rohy přitom opatrně nastřihněte/sestřihněte. Pak látku obraťte otvorem do líce.

7. KROK
Otvor na obrácení zašijte v ruce a okraje sežehlete do plocha. Potom je prošijte po obvodu v kraji podél hrany.

8. KROK
Boční okraje spojte svorkami. Pak prošijte oba boční švy rovněž v kraji.

9. KROK
Na závěr vytvořte kleštěmi dva otvory a pomocí nýtovacích kleští umístěte stiskací knoflík.

10. KROK
Střihový díl C nažehlete na rubovou stranu kůže a kůži odstřihněte se švovým přídavkem v šíři asi 0,5 cm.

11. KROK
Okraje švového přídavku přilepte pomocí lepidla na kůži dovnitř (na Decovil). Na zadní/rubovou stranu přilepte střihový díl C z kůže. Okraje prošijte po obvodu v kraji (vyčnívající kůži případně opatrně sestřihněte).

12. KROK
Děrovacími kleštěmi vytvořte otvory a navlékněte přezku a poutko. Střihový díl složte podle vyznačení a sešijte v kraji.

13. KROK
Nakonec umístěte kroužek a řemínek z kůže na kloboukovou gumu.