Pouzdro na sluneční brýle, které můžete vystavit na odiv třeba jako přívěsek na vaší kabelce! Nový návod na oblíbené #DIY je tu!

diy-obalnabryle

Tuhle vychytávku prostě potřebujete! Pouzdro na sluneční brýle ve stylovém provedení zcela podle vašich představ, které může klidně zdobit i vaši kabelku, díky detailu v podobě závěsné karabiny. Vyrobte si jej pomocí jednoduchého návodu krok za krokem. Jdeme na to!

 

Příprava:

bryle-material

Látky, plst, Vliesofix, koženka, barva na textil (obojí Rayher), zpevňovací kroužky, patentky, špendlíky, jehla, křída, děrovací kleště, nůžky, lepicí páska na kůži (vše Prym), nit, štěteček, svorky, kroužek na klíče, roztírací talířek na barvy, kladívko


Šablona ke stažení ZDE

 

Postup:

bryle-krok1

Vystřihněte z vrchní látky střihový díl se švovým přídavkem 1 cm. Podložte ho Vliesofixem, poté nažehlete na plst a zastřihněte.

 

bryle-krok2

Vystřihněte z podšívkoviny střihový díl se švovým přídavkem 1 cm. Lícem k líci přišpendlete k vystřiženému dílu z kroku 1 a po obvodu oba díly sešijte (uprostřed nechte otvor na obrácení v šíři asi 7 cm).

 

bryle-krok3

 Nažehlete z obou stran zpevňovací kroužky a následně zastřihněte po obvodu švový přídavek v šíři 2 mm.

bryle-krok4

 

Pouzdro obraťte otvorem na lícovou stranu. Vyžehlete a zaoblený okraj klopny prošijte těsně v kraji.

bryle-krok5

 Vystřihněte z koženky díl 2,5 x 5 cm a z obou stran ho slepte lepicí páskou (hotová šířka asi 0,7 cm). Poté prošijte těsně v kraji z obou stran. Složte a sešijte v šíři 1,5 cm.

 

bryle-krok6

 

Spodní okraj přehněte nahoru. U značky zasuňte poutko a sešijte oba boční švy těsně v kraji. Poté připevněte patentku.

bryle-krok7

Na přední části vyznačte křídou nebo velkými stehy v ruce obrys brýlí a pak vybarvěte barvou na textil. Nechte uschnout a odstraňte stopy po křídě či niti.

 

bryle-hotovo