Netradiční pojetí adventního kalendáře, ovšem ve víc než tradiční podobě. Kapsář s vIzáží Louskáčka děti okouzlí nejen svým tajným obsahem.

diy-louskacek-uvod


Už Je to tady. Advent zase klepe na dveře. A tak je na čase oprášit krabice s vánoční výzdobou, pořídit první dárky a hlavně: Připravit nápaditý a překvapeními nabitý adventní kalendář. Koupit jej v obchodě? To by byla nuda! Pusťte se do vlastního výtvoru. Uvidíte, děti budou nadšené nejen tím, co v jednotlivých kapsičkách najdou, ale i samotným strážcem předvánočního pokladu, který bude všechny jejich milé drobnosti či sladké laskominy srdnatě chránit až do Štědrého dne!

 

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

diy-material

MATERIÁL
  Zelená velurová potahová látka, tmavě zelená bavlněná látka se zlatými puntíky, zeleně károvaný bavlněný flanel, černá bavlněná látka, umělá kožešina, zlatá třpytivá, černá třpytivá a černá nažehlovací fólie (vše Stoff & Stil/Selfmade®), zlatá porta s třásněmi, nit (Gütermann), zlatá příze Creative Lamé (Rico Design), Vliesofix (Vlieseline Freudenberg), pravítko na patchwork, měřítko, křída, špendlíky, jehla na ruční šití, krejčovské nůžky (vše Prym), plnicí vata, krejčovský metr (oboje Burda Style), případně barva na textil a keprovka

 

JAK NA TO?
• • • •
Všechny informace ke střihovým dílům, stříhání a nažehlovací fólii najdete v listopadové Burda Style pod označením  model 134 v pracovních návodech

1. KROK
Nejdříve nažehlete všechny nažehlovací fólie na líc střihových dílů. Přední nohy přehněte dle šablony, aby vzniklo na každé 12 kapsiček, a sešpendlete.

2. KROK
Šněrování na botách vyšijte v ruce pomocí zlaté příze mezi kroužky z nažehlovací fólie. Zadní díl bot přišpendlete vždy lícem k líci a sešijte po obvodu (nahoře nesešívejte). Sestřihněte švové přídavky, obraťte do líce
a vyplňte kouskem vaty. Stejně vytvořte i obě ruce.

3. KROK
Oba zadní díly nohou položte lícem k líci na přední díly nohou s kapsičkami vytvořenými v kroku 1, přitom přichyťte také boty z kroku 2 a sešijte po obvodu. Nahoře nechte otvor a obraťte do líce.

4. KROK
Přeložte rukávy uprostřed lícem k líci, přišpendlete ruce z kroku 2 na dolní okraj tak, aby směřovaly do rubu a nahoře i dole sešijte (po stranězůstává nesešito). Obraťte do líce, vycpěte lehce plnicí vatou a zároveň postupně uzavírejte boční otvor.

5. KROK
Položte kabátek z vrchní látky na podšívku lícem k líci a sešijte v místech zaoblení. Sestřihněte a nastřihněte švový přídavek a obraťte. Přišpendlete na horní část těla a těsně v kraji přišijte. Přišijte v ruce ozdobné řetízky na horní části těla nebo použijte hotovou stuhu a přišijte ji.

6. KROK
Obě ruce z kroku 4 přišijte po straně kvůli zafixování. Nohy z kroku 3 přišpendlete k horní části těla tak, aby směřovaly do rubu. Zadní díl horní části těla přišpendlete lícem k líci a nahoře i dole sešijte. Nezapomeňte přitom nahoře na otvor pro krk. Obraťte do líce a sešijte v ruce oba boční švy.

7. KROK
Nos vyšijte podle šablony, tváře případně namalujte barvou na textil. Vlasy a poutko přišpendlete nahoře k přednímu dílu hlavy. Přišpendlete zadní díl a sešijte, krk zůstává nesešitý. Sestřihněte a nastřihněte švové přídavky.

8. KROK
Vyplňte horní část těla a hlavu vatou. Hlavu přišijte v ruce ke krku. Poté přišijte v ruce vousy a třásně na ramena.