Předklon, pár zručných pohybů a knoflík jako pojistka. Turban, který šetrně vysuší vlasy, můžete mít podle našeho návodu v momentu doma!

 

diy-turban-uvod

 

Nerozumíte si s fénem, nebo si jen ráda dopřejete relax jako ve wellness? Pořiďte si turban ze zářijového vydání Burda Style a můžete mít lázně doma každý den!

 
Předklonit, nasadit, zatočit, zapnout. Pár kroků k dokonale a šetrně vysušeným vlasům. Díky turbanu ze savého BIO froté žádný sen, ale skutečnost. Jak si jej v několika jednoduchých krocích ušít, to zjistíte nejen  v našem zářijovém vydání, ale i v níže přiloženém návodu.  Střih, seznam materiálu i ostatní detailytak máte pěkně pohromadě. Tak se pusťte do díla a lázeňský pobyt v pohodlí domova je na spadnutí!Co budete potřebovat?

  diy-turban-material
Materiál Bio froté (C. Pauli), knoflík, elastická šňůrka šíře 1,5 mm, sublimační tužka, krejčovské nůžky, špendlíky, pravítko na patchwork, měřítko, jehla na ruční šití (vše Prym), šicí nitě (Gütermann), krejčovský metr (Burda Style)


Střih najdete ZDE

 


Jak na to krok za krokem:

1. KROK
Tři ustřižené kousky elastické šňůrky spojte a na jednom konci je v šíři 1 cm pevně omotejte nití a v ruce sešijte. Pak šňůrky propleťte do copánku a druhý konec zapošijte stejným způsobem.

2. KROK
Spletenou šňůrku přeložte, aby vzniklo poutko a oba konce sešijte. Poutko přistehujte na značku na lícové straně u jednoho dílu turbanu. Poutko leží na látce, konce poutka na švovém přídavku.

3. KROK
Oba díly turbanu položte na sebe lícem k líci a sešijte po obvodu v šíři 1 cm (přichyťte zároveň i poutko). Pozor: Nechte na jednom bočním okraji otvor na obrácení široký asi 10 cm. Konce švů zapošijte.

4. KROK
Obraťte turban otvorem do líce, vyžehlete ho a otvor na obrácení zašijte v ruce.

5. KROK
Turban přeložte podle linií přehybu rubem k rubu, sešpendlete švy (šev je nyní uprostřed a linie přehybu leží vně) a sešijte ho velkým stehem v ruce nebo na šicím stroji (takto je vnější látka spojena s vnitřní a turban se nerozevírá).

6. KROK
Nakonec ještě přišijte v ruce knoflík na horní středový šev.