Bezpečné a měkoučké místečko pro nejmenší. Ušijte s námi vašemu miminku pohodlné hnízdečko.

diy-hnizdo

 

Máte doma miminko? Nebo právě s napětím očekáváte příchod nového člena rodiny ve vašem okolí? Tak to vám hnízdo z aktuálního vydání Burdy přijde právě vhod! Nic totiž novopečení rodiče neocení víc, než bezpečné a pohodlné místečko pro jejich drobečka. V tomhle pelíšku může miminko spokojeně podřimovat tak často, jak jen bude potřebovat. Prověřené a bezpečné materiály a pohodlí podpořené měkoučkou výplní mu zpříjemní každičkou minutu sladkého odpočinku.


Bát se nemusíte ani nápaditých detailů. Šňůrky, pomocí kterých upravujete tvar hnízda, bezpečně schová praktický kryt se suchým zipem, dostatečně zvýšený okraj zase zabezpečí miminko proti neočekávanému pohybu.

 

Co budete potřebovat?

diy-hnizdo-material

Materiál Vaflové piké (jako látka I, Prym), chambray (jako látka II , C. Pauli), vatelín P250 (Vlieseline Freudenberg), stuha (šíře 1 cm, dlouhá 3 m), kousek suchého zipu šíře 2 cm, jehla na ruční šití, spínací špendlík, křída, měřítko, špendlíky (vše Prym), šicí nitě (Gütermann), krejčovské nůžky (Pfaff), výplňová vata, měřítko (oboje Burda Style)


Jak na to?

 

STŘÍHÁNÍ:

Střihové díly vykopírujte ze střihové přílohy zářijové Burda Style, model 137, vyznačeny zeleně. Stáhnout si je můžete i ZDE.


Stříháme vždy z látky I a látky II:
21 dno 1x, střed v přehybu látky
22 boční díl 1x, střed v přehybu látky
23 pásek 1x

Z vatelínu:
21 dno 1x, střed v přehybu látky

Všechny díly vystřihneme s přídavky na švy v šíři 1 cm.

TIP Jestliže úzké nebo malé díly mají být vyztuženy vlizelínem, doporučujeme nejprve nažehlit vlizelín na dostatečně velký kus látky ještě před stříháním, a teprve potom díly vystřihnout z již vyztužené látky.


Postup krok za krokem:


1. KROK
`
Střihové díly pásku pro zakrytí zavazovacích šňůrek sešijte lícem k líci, nechte přitom nesešitou jednu krátkou stranu. Na koncích odstřihněte šikmo švové přídavky. Pásek obraťte a přežehlete.

2. KROK
Přišpendlete měkkou část suchého zipu k sešité krátké straně pásku, a to na vaflové piké, a přišijte ji v kraji.

3. KROK
Dno: Přišpendlete nesešitý okraj krycího pásku lícem k líci mezi příčnými značkami (číselná značka 2) na střihový díl dna z vaflového piké. Vatelín přišpendlete na rubovou stranu dílu ze chambray a po obvodu přišijte v kraji kvůli zafixování.

4. KROK
Sešpendlete střihové díly dna lícem k líci a sešijte je podél krátkého rovného okraje, krycí pásek se přichytí také. Sestehujte díly dna rubem k rubu a sešijte je podle vyznačení. Na spodním konci vnitřního dílu dna našijte podél okraje druhou část suchého zipu.

5. KROK
Boční díl: Sešpendlete lícem k líci díl z látky I a látky II a sešijte vnější okraje v šíři 1 cm od/do číselné značky 1. Přerušte ale šev pro otvor, jak je vyznačeno. Zapošijte konce švů. Sestřihněte švové přídavky.

6. KROK
Obraťte boční díl a přežehlete ho. Pro vytvoření tunýlku prošijte podle vyznačení souběžně s vnějším okrajem.

7. KROK
Přišijte vnější boční díl lícem k líci ke dnu (číselná značka 1). V místech zaoblení se stýkají příčné značky. Švové přídavky sežehlete do bočního dílu. Vnitřní boční díl podhrňte u sesazovacího švu a přišijte v ruce, nechte přitom několik otvorů pro vycpání. Vyplňte boční díl výplňovou vatou. Otvory poté zašijte v ruce.

8. KROK
Protáhněte stuhu (asi 2,50 m) tunýlkem. Zbylou stuhu rozdělte na dvě poloviny a přišijte je podhrnuté ke spodním rohům. Konce zauzlujte.

Galerie: DIY: Jako v bavlnce...
Hnízdo Bezpečí Hnízdo, model 137 Materiál