Roztomilý kamarád s kapsičkou na bříšku, která ukryje lecjaké tajemství. Ušijte příšerku vašim nejmenším!

diy-priserka-01

Jistě, děti si ji hned zamilují. Až ale objeví tajnou skrýš na bříšku a hlavně, až se přitulí k jejímu hebuočkému kožíšku, už ji nedají z ruky. Mohou vám navíc také pomoci s její výrobou. Podrobný návoda další šikovné ruce navíc a nový člen vaší rodiny je na světě!


diy-priserka-02Střihové díly najdete v tištěné verzi magazínu Burda Kids 2/2022 na střihové příloze 3.
Na příšerku potřebujete devět střihových dílů.
Z plyše
1 zadní díl 2x
2 horní přední díl 1x, střed v přehybu látky
3 spodní přední díl 1x, střed v přehybu látky
5 chodidlo 2x
6 hlava 2x, střed v přehybu látky
7 ucho (vnější) 2x

Z froté:
4 kapsový váček 1x, střed v přehybu látky
7 ucho (vnitřní) 2x
8 růžek 4x
Z plsti
9 drápek 6x

dále 2 zuby podle vyznačení ve střihovém dílu 6

diy-priserka-03

Polohový plán
Polohový plán ukazuje, jak je potřeba látku složit a jak našpendlíme střihové díly na látku, aby byla spotřeba co nejvýhodnější. Nejjednodušší je stříhání z dvojmo složené látky, protože dvě vrstvy látky se tak snadno neposunou. Lícová (hezčí) strana látky leží uvnitř. U dvojmo složené látky dbejte na to, aby vrstvy látky ležely na sobě hladce a rovně a aby se na nich netvořily záhyby. Čárkovaně vyznačené díly položíme na látku popsanou stranou dolů.

 

Galerie: DIY: Příšerka
1 VYSTŘIŽENÍ DÍLŮ 2 VÝZTUHA / ŠABLONA 3 PŘENESENÍ LINIÍ A ZNAČEK NA LÁTKU 4 OBLIČEJ 5 UŠI 6 HLAVA 7 RŮŽKY 8 KAPSOVÝ VÁČEK 9 SPODNÍ PŘEDNÍ DÍL 10 PRŮHMAT KAPSY 11 ZADNÍ ŠEV 12 ŠPIČKA A ŠEV NA ZADNÍ NOZE 13 ŠVY NA RUKOU A PŘEDNÍ ŠVY NA NOHOU 14 CHODIDLA S DRÁPKY 15 OBRÁCENÍ DÍLU / HLAVA 16 VYCPÁNÍ NOHOU, SEDACÍ ČÁSTI A BŘÍŠKA 17 VYCPÁNÍ RUKOU 18 ZAŠITÍ OTVORU