z kreativního workshopu s MAT FLOWERS dESIGN

uvodni4

 

Provoňte svůj domov s příchodem jara nejen čerstvě upečeným mazancem, jidášky či beránkem, ale také sezonními květinami, které můžete využít při tvoření originální velikonoční výzdoby. 


Přinášíme vám inspiraci z kreativního worshopu s květinářstvím MAT FLOWERS dESIGN, díky kterému jsme si vyrobili úžasně voňavou dekoraci plnou čerstvých květin, která vykouzlí pravou jarní atmosféru. 

 

MATERIÁL
Proutěné hnízdo se skleněným svícnem 
Aranžovací hmota 
Zahradní nůžky
Ostrý nožík 
Sezonní květiny a větvičky
Jarní nebo velikonoční dekorace (ptáček a vajíčka s drátkem)

foto3  

POSTUP

1. KROK: Do kbelíku napusťte studenou vodu, vložte do něj aranžovací hmotu a počkejte, dokud nebude nasáklá vodou. Poté vložte aranžovací hmotu do skleněného svícnu uvnitř proutěného hnízda. 

hmota2

2. KROK: Ze zelených větviček vytvořte základ květiny. Zapíchněte 6 – 7 menších větviček kolem dokola a jednu doprostřed hmoty.  


foto1  

3. KROK: Seřízněte si nožíkem zešikma konce květin a zapichujte je do hmoty podle vaší fantazie. Stonky jarních květin bývají měkké, proto doporučujeme nejprve vytvořit dírku do hmoty špejlí a teprve pak zapíchnout květinu. 

foto2

 

4. KROK: Jakmile budete mít květiny naaranžované, připravte si různé dekorace a zapíchněte je do hmoty. Použít můžete například ptáčka a vajíčka na drátku nebo mašličku z atlasových stuh, ke které drátek připevníte. Pěkně vypadají také barevná peříčka nebo vyfouknutá vajíčka. 

foto4


Děkujeme společnosti MasterCard za pozvání na workshop pod vedením Martiny Černé z květinářství MAT FLOWERS dESIGN.