Blogerka Iva tentokrát sáhla po inspiraci z časopisu Burda Kreativní tvoření a připravila pro vás videonávod na vánoční hvězdičky.

hvezdy-iva-02
                                                                                                                                            foto: Mademoiselle_IVA


Předvánoční nálada popadla i inspirativní blogerku Ivu (@mademoiselle_IVA). Ačkoliv obvykle kouzlí především s upcyklací oděvů, tentokrát se pustila do proměny zbytků látek v elegantní vánoční ozdoby.


A jak už je jejím zvykem, opět sáhla po jednom z našich časopisů. Návod na roztomilé hvězdičky si můžete nalistovat  i vy – v našem speciálu Burda Kreativní tvoření, který je právě v prodeji.


Iva pro vás ale na svém webu připravila přehledný postup jak na to a nevynechala ani precizní videonávod. Tak se mrkněte po vhodných zbytcích látek a za chvíli můžete mít také připraveno pár vlastnoručně vytvořených ozdob, druhá adventní neděle je již na dohled a přípravy na Vánoce tak jsou jistě i u vás v plném proudu. Ladit můžete dle posledních trendů, vašeho interiéru anebo vsaďte na vánoční klasiku, červené, zelené či zlaté látky a oblíbené káro, které bude pěkně kontrastovat nejen s jednobarevným materiálem,  ale pěkně vynikne i na  samotném stromečku.

Iva radí: "Při výběru látek sáhněte po těch bez elastanu, pružnost materiálu je při výrobě hvězdiček spíše na škodu."

hvezdy-iva-01
                                                                                                                                    
foto: Mademoiselle_IVA

 


Jak zimňuje již v úvodu svého příspěvku, Iva se tentokrát obešla bez šicího stroje. Možno to bude příjemná změna i pro mnohé z vás. Zcela bez šití to ale nakonec přecijen nebude. Ačkoliv původní postup navrhuje upevnit konce jednotlivých dílů hvězdičky lepením, Iva si je raději pojistila několika ručními stehy. A nám se tento postup také moc líbí.

 

hvezdy-iva-03
                                                                                                                                       foto: Mademoiselle_IVA

 

Pokud vás hvězdičky zaujaly a potřebujete je i na svém vánočním stromečku či jako ozdobu sváteční tabule, pusťe si Ivin videonávod a půjde vám to také tak pěkně od ruky: