Skvělý nápad, kam schovat všechny šicí propriety, aby byly stále po ruce

uvodni

Foto: Jan Schmiedel


Také se vám někdy stává, že v ten nejméně vhodný okamžik nemůžete najít jehlu, špendlíky nebo nějaké další drobné šicí vybavení? Každá, i jen občasná švadlenka, ví, jak je důležité mít při práci vše hezky po ruce. Z obyčejné zavařovačky či sklenice od jogurtu, kterou doma najde většina z nás, si můžete během pár chvil zhotovit efektní dózu na základní pomůcky. Výroba je opravdu snadná a navíc zabere jen minimum času.

 

Co budete potřebovat?

Malá zavařovací sklenice, kousek sametu, křída v tužce a nůžky, pravítko, nit, vata na vyplnění, univerzální lepidlo a dekorační provázek, karton, tužka

 

Jak na to?

Na samet položte víčko a křídou obkreslete jeho tvar, poté díl vystřihněte s přídavkem 2,5 cm a proštepujte velkým stehem asi 5 mm od okraje, nařaste a konce nitě dobře svažte. Pro vytvoření jehelníčku vycpěte sametový díl vatou. Obvod víčka překreslete na karton, vystřihněte a přiložte k vatou vycpanému jehelníčku. Přídavek látky potřete lepidlem, přetáhněte přes kartonové kolečko a přilepte na víčko. Podél spodního okraje naneste vrstvu lepidla a připevněte provázek.