Potřebuje vaše sbírka vánočních ozdob revizi? Máme řešení. A vlastnoruční!

diy-banky-uvod

 

Také dekorace podléhají aktuálním trendům. Nabízíme vám hned tři varianty, jak vaši vánoční dominantu obýváku stylově vyšperkovat podle nejnovější módy. Tak jaký letos bude váš strom? Přírodní, okázalý nebo plný lesku? Vyberte si a pak se pusťte do vyrábění, štědrý den se blíží! Všechny varianty vánočních ozdob a mnohem více najdete v tištěném speciálu Burda Kreativní tvoření.

 

Nature Look

diy-banky-nature
 

I z obyčejných materiálů vykouzlíte velkou krásu. Stačí vám přírodně zbarvené kouličky z hmoty pappmaché, kterým dodáte nový kabátek přesně podle vašich představ.  Efekt podkladu podtrhne volba zemitých barev, černobílé provedení a stříbrné či zlaté tóny pro detaily a zdobné prvky.

Krok 1 
Pořiďte si vánoční kouličky z papírové modelovací hmoty pappmaché (kašírované), permanentní popisovače v různých barvách a kalíšky na vajíčka.
Krok 2  
Nejdříve pomalujte vždy polovinu kouličky zlatými tečkami nebo černými rostlinnými motivy. Poté ji opatrně vložte do kalíšku na vajíčka, aby malba zaschla.
Krok 3 
Jakmile barva zaschne, můžete namalovat druhou stranu tak, že plynule navážete na již vytvořené motivy.  Hotovo!Vyšperkované

diy-banky-luxus


Ozdoba na stromeček může být také malým uměleckým dílkem. Efektní a rozhodně nepřehlédnutelné, to jsou tyto vyparáděné kouličky zdobené třpytivýmí kamínky.


Krok 1
Obstarejte si vánoční koule v různých velikostech a barvách. Dále pak rozmanité ozdobné kamínky, lepidlo na šperky a blyštivé pajetky. Můžete použít pestrobarevné kamínky, ale pokud chcete, aby výsledek vaší práce působil luxusněji, sáhněte pouze po čirých.

Krok 2 
Potřete lepidlem malou plochu koulí a nalepte na ni střídavě kamínky i pajetky. Vzory vytvořte podle vlastní představivosti nebo se inspirujte našimi motivy. Doprostřed umístěte jeden velký kamínek. Vlevo, vpravo, nahoru a dolů potom nalepte menší kamínky v pravidelném pořadí. Takto vzniknou nád­herné ornamenty připomínající ledové krys­talky, které se budou ve světle svíček fantasticky lesknout .

Krok 3
Nakonec nezapomeňte na pořádnou mašli, saténové stuhy či žakárové porty dovedou s výsledným efektem hotové divy!Brilantní lesk

diy-banky-leskl


Máte zlaté ručičky? Tak to vám tyto ozdoby půjdou pěkně od ruky! A nakonec nemusí zdobit jen vánoční jedličku, klidně je rozvěste i jinde, oslní za každých okolností!


Krok 1 
Sežeňte si ozdoby různých tvarů. Kromě nich ještě metalické konfety v měděné barvě, akrylovou barvu (např. modrou), fixační prostředek, štěteček a pinzetu.

Krok 2  
Nejdříve všechny ozdoby důkladně očistěte, nechte uschnout a po celé ploše je přetřete akrylovou barvou. Poté počkejte, až opět dobře uschnou.

Krok 3  
Na vybrané plochy na ozdobě naneste štětečkem fixační prostředek. Obložte ji metalickými konfetami a ty potom opatrně pinzetou stahujte dolů tak, aby zůstaly přilepené jen na některých místech. Tento postup zopakujte i u dalších ozdob. Než hotové ozdoby rozvěsíte, myslete na to, že musí pořádně uschnout.