Každá maličkost si zaslouží tu největší pozornost!

uvod

Foto: Jan Schmiedel

 

Pokud si z nabídky sáčků a taštiček na trhu nevyberete, pak si najděte trochu času a pusťte se do originálního balení, vaši blízcí to určitě ocení! 

 

Materiál Balicí papír, zbytky látky, stužky, oboustranně lepicí páska, svorky (oboje Rayher), metalizované nitě (Gütermann), pletací jehlice, kružítko (Clover), pravítko, nůžky, lepicí páska (oboje Prym), tužka

1. krok Z papíru vystřihněte obdélník (zde 64 x 34 cm) a obě strany přehněte (vždy v šíři 17 cm) ke středu.

2. krok Tužkou zakreslete místa pro vánoční ozdoby a závěsné šňůrky vyšijte metalizovanou nití. Tip: Okraje papíru srolujte a zajistěte svorkami. Tak budete moct papír bez problémů zasunout pod patku šicího stroje. 

 

foto1

 

3. krok Z látky vystřihněte 2 kolečka (zde průměr asi 5 – 8 cm) a našijte je na papír. Pro zvýraznění kontur můžete současně s kolečky přišít i stužku.

4. krok Papírový sáček na zadní straně slepte lepicí páskou. Ve vzdálenosti asi 14 cm od spodního okraje sáčku přejeďte přes papír opatrně pod mírným tlakem pletací jehlicí. 

5. krok Podél „vytlačené“ linie přehněte směrem od obou vnějších okrajů trojúhelníky.

 

foto2

 

6. krok Pak přehněte oba boční okraje v šíři asi 6 cm.

7. krok Oba trojúhelníky uprostřed složte, aby vzniklo dno. Trojúhelníky slepte. 

8. krok Pro zpevnění dna vystřihněte z papíru obdélník (12 x 18 cm) a lepicí páskou jej přilepte přes složené trojúhelníky.

 

foto3