Co přihrádka, to maličkost, jež dovede každý den vykouzlit na rtech spokojený úsměv

 

sirka-vanocni-kapsar

 

Co se skrývá v kapsičkách? My vám pomůžeme s tím, jak vytvořit celý kapsář, ale obsah jednotlivých přihrádek bude jen na vás. 


PŘÍPRAVA A POSTUP: 

MATERIÁL: Látka, stužka šíře 25 mm, příze, dřevěná tyčka, zažehlovací fólie (oboje Rayher), popruh (Stoff & Stil), paspulka, žehlička, měřítko, nůžky, špendlíky, nůžky, krejčovský metr, křídová tužka, pravítko (vše Prym), pečicí papír, klipsy, tužka
1. KROK: Střihové díly: 1 díl 50 x 73 cm, 6 dílů 26 x 50 cm (rozměry zahrnují švové přídavky). 
2. KROK: Šest pruhů (26 x 50 cm) složte podélně na polovinu (na velikost 13 x 50 cm) od hrany přehybu odměřte vzdálenost 12 cm a pruhy prošijte podélně. 

 

sirka-vanocni-kapsar-0-2

 

3. KROK: Pruhy obraťte na lícovou stranu, na hranu přehybu připněte paspulku. Paspulku přišijte v kraji pomocí patky na všívání zipů . 
4. KROK: První pruh přišijte těsně v kraji ve vzdálenosti 3 cm od spodního okraje zadního dílu (50 x 73 cm). Další pruhy přišijte nad 1. pruh vždy s odstupem 3 cm.
5. KROK: Pro jednotlivé kapsičky prošijte pruhy svisle v odstupech 12 cm. Pro lepší stabilitu můžete ušít vždy 2 švy: nejprve shora dolů, potom zdola nahoru. 

 

sirka-vanocni-kapsar-3-5

 

6. KROK: Stužku (25 mm) sežehlete pro lem podélně na polovinu. Pro zhotovení rohů lemu stužku rozložte, v místě rohu přehněte, vyznačte pravý úhel a stužku na vyznačených liniích prošijte. 
7. KROK: Okraje adventního kalendáře olemujte stužkou: Stužku přišpendlete rovnoměrně po obvodu kalendáře a v kraji ji přišijte. 
8. KROK: Horní okraj kalendáře přehněte pro tunýlek v šíři 6 cm na zadní stranu a tunýlek prošijte v šíři 4 cm. Stejným způsobem prošijte tunýlky i na koncích popruhu (délku popruhu zvolte podle vlastního uvážení).


sirka-vanocni-kapsar-6-8

 

9. KROK: Libovolným druhém písma (zde Arial)vytiskněte čísla požadované velikosti. Čísla přeneste pomocí tužky a pečicího papíru zrcadlově převrácené na zadní stranu zažehlovací fólie.
10. KROK: Čísla opatrně vystřihněte filigránovými nůžkami. 
11. KROK: Čísla nažehlete v pravidelných odstupech na kapsičky, při nažehlování postupujte podle návodu na fólii. 

 

sirka-vanocni-kapsar-9-11

 

FOTO:  Jan Schmiedel PRODUKCE: Catharina Hader

 

Další návod na LAST MINUTE DÁREK - záložku do knihy - najdete na webu www.burdastyle.cz již ve čtvrtek 28.11.!