Podepsal se na vaší tváři stres, modré světlo nebo probděná noc? Pak by vám v kosmetické výbavě nemělo chybět několik nepostradatených pomocníků.

kosmetika-uvod
                                                                                                                                                                                       ilustrační foto: Shutterstock

Stárneme jinak než předchozí generace? Ano, protože náš životní styl se změnil. Jak chránit pleť před smogem, nocí strávenou nad počítačem nebo nadměrným stresem? Které kosmetické zázraky by ve vaší kosmetické  skříňce rozhodně neměly chybět? Aneb, co dělat když…


…žijete v džungli velkoměsta

Osvěžující sprej můžete používat jako ochranný štít proti vnějšímu znečištění i proti modrému světlu, které vyzařují všechny obrazovky. Zároveň taková sprška poskytne pleti hydrataci a svěžest a doslova ji napumpuje vodou! Mějte takový ochranný sprej na svém pracovním stole nebo ho stále noste v kabelce.

kosmetika-produkt-03  
Osvěžující ochranný sprej, Ioma, 1199 Kč

 

...nenosíte make-up, ale chcete sjednotit a rozzářit pleť

Kdykoliv bude vaše pleť unavená a jako bez života, povolejte na pomoc fialové pigmenty, které ji okamžitě rozzáří. Speciální krémy obsahují výtažky z kořene lékořice, pupečníku asijského a vitamín E. Pleť je viditelně rozsvícená, barevně jednocená, hydratovaná, vyživená a chráněná před sluncem.

kosmetika-produkt-02
Rozjasňující  CC krém , Erborian, 449 Kč


...máte ráno prezentaci, nad kterou jste strávila noc

První pomoc, když potřebujete vypadat odpočatě, vám poskytne speciální protiúnavové sérum. Po probdělé noci nad počítačem obnoví vaši pleť, zlepší její kvalitu, navrátí zdravou barvu a zpevní obličejové kontury. Sérum odstraňuje známky únavy, zajišťuje proces hydratace a zvyšuje odolnost buněk proti každodennímu stresu. “Obecně modré světlo ovlivňuje biologický rytmus kožních buněk a tím snižuje schopnost jejich přirozené obnovy,” říká dermatoložka Hajnalka Méryová Faragó, skincare expertka prodejen Marionnaud. 

 

kosmetika-produkt-01
Aktivní protiúnavové sérum, Rexaline, 1499 Kč


..málo spíte, hodně se stresujete a toužíte po jasné pleti bez vrásek

Ač se to zdá téměř nemožné, i tady je cesta. Pokud jedete na plné obrátky, dopřejte pleti antioxidační krém, který je obohacen o rozjasňující pigmenty. Ty mají totiž zázračnou moc a pleť okamžitě zkrášlí a rozzáří. Navíc chrání pleť před předčasným stárnutím způsobeným znečištěním životního prostředí, stresem či nedostatkem spánku.

 

kosmetika-produkt-04
 Antioxidační denní krém, Clarins, 1759 Kč

 

 

foto: Marrionaud