Jak ušít kabelku pro holčičky s motivem citronu? Návod a šablony ke stažení

uvod


Kam uložit všechny poklady, které malá cácorka potřebuje stále u sebe? Svačinku, panenku, svetřík a další nezbytnosti pojme látková taštička, jež je díky šťavnatému motivu ideálním doplňkem k letním šatičkám. 


Materiál  Šablony (list ve skutečné velikosti, ostatní díly zvětšete na 200 %), bílá a pruhovaná bavlněná látka, žerzej žlutý/mátový, paspulka v mátové barvě, vatelín, nůžky, sublimační fix, pravítko 

1. krok Z látek vystřihněte díly podle šablon, vrchní látku vyztužte vatelínem, na vrchní látku umístěte a přišijte vnitřní části citronu.

2. krok Na vnější okraj přišpendlete paspulku a přišijte ji, do stroje vložte patku na všívání zipů.

 

foto1


3. krok Mezidíl vyztužte vatelínem a přišijte v linii švu paspulky na vnější okraj.

4. krok Z pruhované látky ušijte podšívku tašky, v jednom švu nechte nesešitý otvor na obrácení.

5. krok Pro ucha vystřihněte z látky 2 pruhy o rozměrech 7 x 48 cm. Pruhy složte podélně lícem k líci, sešijte v šíři 1 cm a obraťte. Podélné okraje uch v kraji prošijte.


foto2


6. krok Ucha umístěte na horní okraj vrchní látky a přišpendlete. Z rubu položte na ucha podšívku tašky a přišijte ji, přitom přichyťte ucha. 

7. krok Tašku obraťte a otvor v podšívce zašijte. Horní okraj prošijte z líce v šíři patky šicího stroje.

8. krok Motiv lístku pro přívěsek prošijte podél vyznačené linie. Přesahující látku sestřihněte a lístek připevněte pomocí kovového kroužku k tašce.

 

foto3  

 

Foto: Sabine Duerichen, U2/Uli Glasemann