Návod na prostornou a pevnou tašku netradičně z koberce

uvodni  


Snad v každé domácnosti je nějaký nábytek či doplněk z IKEI! Nikde však není psáno, že musí nutně sloužit k tomu, k čemu byl původně určený. Důkazem toho je i taška zhotovená z koberce SIGNE, kterou díky jeho ceně pořídíte za pár kaček! 

 

Materiál Koberec „SIGNE“ (IKEA), černá ucha na tašku, červená patentka, náprstek, křídová tužka, měřítko, dlouhé špendlíky s umělohmotnou hlavičkou, jehla na ruční šití (vše Prym), klipsy (Clover), nůžky, příze „extra pevná“ v béžové a černé (Gütermann) 

 

  pomucky

 

1. krok Koberec nejprve přežehlete, na obou krátkých stranách přehněte lícem k líci v šíři 7 cm a přišpendlete (použijte dlouhé špendlíky s hlavičkou). 

2. krok Obě strany přišijte podél švu obnitkovacím stehem. Protože koberec je velmi tlustý, použijte strojovou jehlu určenou pro šití džínoviny nebo kůže.  

3. krok Koberec složte uprostřed lícem k líci a na obou stranách přišpendlete. 

 

navod1  

 

4. krok Oba boční švy sešijte v šíři 1 cm. Pokud bude mít váš šicí stroj s prošitím 4 vrstev problémy, otáčejte kolečko stroje rukou.  

5. krok Pro dno tašky složte oba spodní rohy podle obrázku a sešpendlete. Svislé linie koberce přitom použijte jako pomocné linie.

6. krok Oba rohy dna tašky prošijte napříč v šíři asi 5 cm (švovou linii si můžete předem vyznačit křídou). 

 

navod2    

 

7. krok Určete místa pro připevnění uch, na koberec vyznačte značky a ucha pomocí klipsů  na značkách zafixujte.  

8. krok Ucha přišijte v ruce na vyznačená místa.  

9. krok Do středu horního okraje tašky přišijte v rubu na obou stranách části patentky. Konce nití pečlivě zapošijte.

 

navod3  

 

Foto: Sebastian Sonntag, Jan Schmiedel