Odpočítávání v duchu chladného severu

sirka-vanocni-wimpel2

 

Inspirujte se Skandinávií a vytvořte si adventní kalendář, který poskytne pro každý den malé potěšení. Navíc v tomto modelu využijete spoustu zbytků látek!

 

PŘÍPRAVA A POSTUP

MATERIÁL: Látky, příze, papírová čísla, dřevěné kolíčky, stužka (vše Rayher), šikmá stužka (Rico Design), barva ve spreji Do It (Marabu), špendlíky, křídová tužka, pomůcka pro tvarování rohů, nůžky (vše Prym), klipsy, tužka, šablona (stáhneteZDE)

1. KROK: Pro jeden praporek sežehlete látku o rozměrech 40 x 20 cm uprostřed na velikost 20 x 20 cm.
2. KROK: Papírový střihový díl přišpendlete na látku k přehybu látky (bez vyznačeného přídavku na horním okraji) a díl vystřihněte.

 

sirka-vanocni-wimpel-0-2

 

3. KROK: Vystřižený praporek přišpendlete lícem k líci na díl látky (ne k přehybu), na oba díly našpendlete šablonu a díl z látky vystřihněte, tentokrát se švovým přídavkem na horním okraji.
4. KROK:  Pro zadní díl praporku vystřihněte velký trojúhelník (se švovým přídavkem na horním okraji) a přišpendlete jej lícem k líci přes malý a velký díl praporku.
5. KROK:   Boční okraje všech dílů sešijte v šíři 1 cm.


sirka-vanocni-wimpel-3-5

 

6. KROK: Spodní špičku opatrně sestřihněte, praporek obraťte a špičku vytvarujte pomůckou pro tvarování rohů.
7. KROK: Šikmou stužku sežehlete na polovinu, na stužku přišpendlete praporky v požadovaných odstupech od sebe a v kraji je přišijte.
8. KROK: Na papírová čísla nastříkejte barvu ve spreji Do It, nechte zaschnout a čísla připněte dřevěnými kolíčky k praporkům.

 

sirka-vanocni-wimpel-6-8

 

FOTO: Jan Schmiedel PRODUKCE: Catharina Hader