Malou praktickou taštičku z metalické látky zvládnete zhotovit dřív, než byste řekli švec!

sirka-tasticka

 

Na drobné, papírové bankovky nebo kreditní karty? Peněženka s praktickým zipem se díky velikosti vejde i do té nejmenší kabelky či kapsy. A s ozdobným přívěskem se stane oslnivým kouskem. 

 

PŘÍPRAVA A POSTUP

MATERIÁL: Kůže, bavlněná látka (Rico Design), oboustranně nažehl. vlizelín (Vlieseline), příze (Gütermann), zip (Opti), kroužek na klíče (Rayher), bižuterní lepicí koncovka, klipsy, měřítko, nůžky, lepidlo na kůži, lepicí páska na kůži (vše Prym)
1. KROK: Střihový díl (Šablonu malou najdete ZDE a velkou ZDE) vystřihněte z oboustrannně nažehl. vlizelínu a kůže. Vlizelínový díl nažehlete na rubovou stranu dílu z kůže. Z vlizelínu stáhněte papír a díl nažehlete na rubovou stranu látky. 
2. KROK: Zakreslete otvor pro zip a opatrně vystřihněte. 

 

sirka-tasticka-2

 

3. KROK: Zip sestřihněte na potřebnou délku a pomocí lepicí pásky na kůži jej vlepte do otvoru.
4. KROK: Zip po obvodu v kraji přišijte. 
5. KROK: Pro poutko vystřihněte z kůže dva úzké proužky (asi 1 x 5 cm), pomocí oboustranně nažehlovacího vlizelínu je sežehlete na sebe a po obou stranách v kraji prošijte. 

 

sirka-tasticka-3

 

6. KROK: Peněženku složte na polovinu a zafixujte pomocí klipsů, přitom na jedné straně vsuňte mezi okraje poutko. Vnější okraje sešijte těsně v kraji. 
7. KROK: Pro střapec odstřihněte z kůže díl velký asi 17 x 12 cm. Kůži nastříhejte do vzdálenosti 1 cm před horní okraj v pravidelných odstupech na úzké proužky. 
8. KROK: Rubovou stranu horního okraje potřete lepidle na kůži a díl rovnoměrně srolujte. Na konec střapce přilepte koncovku a střapec připevněte ke kroužku na klíče. 

 

sirka-tasticka-4

 

FOTO : Jan Schmiedel PRODUKCE: Catharina Hader

 

Další adventní návod - ADVENTNÍ KAPSÁŘ - vyjde na www.burdastyle.cz již příští úterý 26.11.!