Modely české návrhářky v zahraničním fashion filmu

foto2

Foto: Zuzana Kubíčková, kolekce Cards SS 2016

 

Vyhlášené francouzské, italské či americké značky ve velkofilmech asi málokoho překvapí. Dior, Prada, Yves Saint Laurent a další se téměř předhání, přičemž velkého plátna se dočkaly i životopisy vyhlášených návrhářů.  Naopak ty české v kinosálech těžko pohledat. Ale to by se brzo mělo změnit. Své pomyslné želízko v ohni má totiž tuzemská návrhářka Zuzana Kubíčková.

 

Několik jejich věcí bylo zapůjčeno do natáčení snímku Personal Shopper. Snímek na své uvedení do distribuce ještě čeká, nicméně popis snímku slibuje duchařský příběh na pozadí pařížského módního podsvětí. Jednu z hlavních postav ve filmu ztvárnila populární herečka z trilogie Twilight Kristen Stewart. 

 

Zdroj: Youtube

 

Návrhářku oslovila produkční společnost, která chtěla zapůjčit selekci devíti looků, které by se měly stát součástí výbavy filmového showroomu. „Natáčení se však Kubíčková osobně neúčastnila a film byl prozatím prezentován pouze odborné veřejnosti v rámci filmového festivalu v Cannes. Jeho premiéra má být na podzim,“ doplnila Olga Vrbíková, která s návrhářkou spolupracuje a mediálně ji zastupuje.

Co se zatím ví? Do oficiální premiéry těžko soudit, jak se šaty přesně ve filmu objeví. „Z Instagramu jedné z hereček May Maťkové zjistily, že v nich figurovala ve 4 záběrech i s dialogy,“ přiblížila Vrbíková.

Práci Kubíčkové do té doby, než Personal Shopper vstoupí do kin, určitě můžete vidět například v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Návrhářka na akci pravidelně prezentuje své nejnovější kolekce a nejinak tomu bude i tentokrát, na začátku září ona a dalších 19 návrhářů představí oblečen na příští jaro a léto.

 

foto1

Foto: Zuzana Kubíčková, kolekce This is Love AW 2016

 

By Tomáš Holý