Slavné osobnosti v nádherných šatech od H&M na Met Gala 2017 v New Yorku

uvod


Ani letošní gala Metropolitního Muzea v New Yorku se neobešlo bez módních kousků od H&M, jehož tým designérů navrhl speciální outfity na míru pro známé osobnosti jako Ashley Graham, Joe Jonas, Nicki Minaj, Future, Jourdan Dunn, Sashu Lane či Stellu Maxwell.

 

H&M design tým se při tvorbě outfitů na Mat Gala inspiroval letošní výstavou umělkyně Reie Kawakuby z Comme des Garçons. Výsledkem byly kousky založené na základních tématech výstavy, jako dekonstrukce, převrácené tradice či asymetrie, to vše s romantickým kouzlem mašlí, motýlků, květin a puntíků. Každý outfit byl skutečně exkluzivním a jedinečným uměleckým dílem, perfektním pro tuto speciální módní událost roku.

 

Raperka a zpěvačka Nicki Minaj měla na sobě velmi extravagantní černo červené šaty s dlouhou vlečkou z hedvábného taftu. Na lemech vlečky byly černé vinylové růže. Šaty měly zajímavě řešený vršek, který byl ve stylu kimona. Výrazným a velmi zajímavým prvkem u tohoto modelu byl široký kožený pásek, na kterém byla maska Kawakuby. Pruhovaná vlečka byla jakoby posypaná krásnými červenými krystaly Swarovski. Ty zdobily i lem vršku šatů, které dokonale zachytily osobnost raperky.

 

3

 

Neobvykle elegantní byl v tento výjimečný večer i raper Future. Ten měl na sobě černý frak z organického hedvábí, TENCELu® a vlny, který měl na zádech ručně vyšívanou černou lebku s červeným srdcem z krystalů Swarovski. Z organického hedvábí byla i jeho tmavě modrá košile. Modelka Ashley Graham se vyjímala v bílo červených korsetových šatech, u kterých se designéři inspirovali zálibou Kawakuby v odhalování fungování různých materiálů. Dokonstruovaný bílý korzet dokonale přecházel v dlouhou červenou hedvábnou sukni, která měla vepředu velmi efektní zapínání přes háčky. Výrazným a velmi efektním prvkem byly i bohaté volánky z tmavě červené organzy.

 

2

 

Modelka Jourdan Dunn měla na sobě splývavé šaty, které si pohrávaly s tématem dekonstrukce a převrácených tradičních střihů. Bílý top z hedvábného taftu odhalil krásné ramena modelky. Dekonstruována tmavě modrá sukně s tenkými proužky byla asymetricky střižená tak, aby vytvořila efektní uzly. Nechala vyniknout dokonalé postavě modelky.

 

1

 

Herečka Sasha Lane měla na sobě nádherné, jakoby síťované strukturované šaty zdobené puntíky různé velikosti z raffie a sametu. Puntíky byly jedním z hlavních motivů díla umělkyně Kawakuby. Vrchní část šatů byla tvořená širokými kosticemi zdobenými černými krystaly Swarovski. Zpěvák Joe Jonas byl velmi elegantní ve svém tmavě červeném slim fit obleku v italském dvojitém hedvábném saténu s černým pruhem a kroužky. Jeho černá košile byla z 100% organického hedvábí. Nechyběl ani zajímavý černý motýlek. Modelka Stella Maxwell oblékla šaty ze šifonu z organického hedvábí, které byly pokryté stuhami z perel. Ty byly aplikované velmi zajímavým a originálním způsobem – začínaly kolem krku jako náhrdelník, pak pokračovaly po obnažených zádech až po zem. Nádherně kopírovaly každý pohyb těla modelky.

 

4