Jak probíhá realizace návrhů modelů pro Elišku Bučkovou? 

uvodni

Foto: Eliška Brůhová, Nikola Stýblová

 

Trojice studentek má za sebou od minulého setkání opravdu velký kus práce. Nejen že zpracovaly střihy, ale také již téměř finišují základní část šití!


Nyní se věnují jen finálním dodělávkám a především velmi důležitým detailům, které dodají všem modelům pro sympatickou Elišku Bučkovou na jedinečnosti. Díky studiu na Střední umělecké škole textilních řemesel totiž mladé návrhářky ovládají různé techniky, ať už zdobné výšivky, nebo třeba paličkovanou krajku, a mohou si tedy dovolit pustit se i do výroby vlastních šperků či doplňků. Pokud se stejně jako my těšíte na výsledek jejich snažení, pak si nenechte ujít příští vydání Burdy Style.  

 

Daniela Smolařová

Hlavní myšlenkou celého modelu tvořeného červeným body a košilovými šaty byla od začátku variabilita. Přála jsem si tedy, aby Eliška mohla nosit oba kousky také samostatně. Zajímavým detailem výsledného outfitu bude jednoznačně koženkový pásek, který v tuto chvíli dokončuji. Respektuji skutečnost, že Eliška ráda nosí zlaté šperky, a proto jsem zvolila zlaté zapínání pásku. Při poslední zkoušce jsem zjistila, že je potřeba ještě upravit průramky a vyřešit začištění předních okrajů šatů.  

 

daniela  

 

Klára Vítková

Řídila jsem se prvotní ideou a navrhla řešení šatů, jež umožňuje jejich využití při různých příležitostech. Jako komplet včetně ozdobných prvků se hodí na formálnější události, zatímco samostatné krátké šaty s detailem z paličkované krajky třeba na letní procházku městem. Musela jsem vyřešit několik drobných úprav, přičemž největším oříškem byla správná modelace vrchního topu v podobě „vody“. Časově nejnáročnější část představovala určitě paličkovaná krajka. 

 

klara  

 

Anastasija Chylčenko

Šití z materiálu, který jsem na overal vybrala, bylo kvůli jeho splývavosti trochu náročnější. Na zlatou výšivku jsem zvolila techniku kladené nitě a hodlám ji použít jako ozdobný prvek průhmatů kapes a spojovacího dílku na zádech – ten nakonec vyhotovím hned ve dvou provedeních a díky tomu, že budou oba odepínací, získá Eliška možnost volby, zda doladí outfit výšivkou či nikoliv. Jsem moc ráda, že jí overal dobře sedí a splňuje naše představy. Snad se i finální práce obejdou bez potíží. 

 

anastasija

  

skola beny