Kostýmky nám sluší, baví vás ale stále dokola kombinovat jen pouzdrovou sukni s blejzrem?

  kostym-uvod

 

Vychází z pánského obleku, v dámském šatníku je ale jako doma již po mnoho desetiletí. Klasický kostým vždy platil za vysoce elegantní ztělesnění ženské varianty mužského formálního oděvu a svou funkci si uchovává i nadále. Všemu ale občas prospěje vzpruha v podobě odklonu od normálu. Unikátní a neokoukané sestavy suplující milované kostýmky mohou hrát prim i ve vámi pečlivě vybudovaném business looku. Stačí si pohrát nejen s modelací střihů, zkuste nabourat i tradiční kombo sako a pouzdrová sukně a uvidíte, začnou se dít věci!

 

  kostym-sukne

 Něžná romance

Sáhnout při výběru barev po sytě růžové  – to je samo o sobě poměrně odvážným krokem, chystáte-li se tvořit něco tak  konzervativního jako kostým. A my říkáme - proč ne! Další injekci něžnosti napumpuje do modelu volba nadýchané sukně. Někomu přijde troufalá, nám ale tato varianta učarovala. Zatočí s letitými standardy a  ze své nositelky přes všechny rozněžnělé detaily vytvoří novou  a stylovou ikonu. Pokud chcete s konzervativním lookem opravdu zamávat, zkuste si pod sukni ještě obléci tylovou spodničku. To bude poprask! Sako  s obrácenou fazonou pak bude jen decentně doplňovat vzniklou podívanou. Upoutat pozornost i na horní partie ale nedá mnoho práce, přidat můžete třeba široký pásek, dobrou práci odvede i výrazná brož na klopě či top v neobvyklém odstínu, záleží jen na vás, jak moc popustíte otěže zaběhaných konvencí.

 

kostym-sukne-kolecko

kostym-sukne-sako-kolecko

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  kostym-vesta

Vesta na scénu!

 Ženskost v kalhotách? Aby ne! Zvolte sofistikovanější siluetu a materiál, který zaručuje udržet potřebný tvar a rázem máte ladylook jak vyšitý. Střih nohavic navíc skvěle prodlužuje nohy. Sako tentokrát přenechte pánům, a vypůjčete si z jejich předepsaného formálního dresscodu klasickou vestu. Odlehčená verze kalhotového kostýmu je na světě, a je jen na vás, zda budete velebit elegantní look s klasickou košilí, nebo si dovolíte trochu ležérnosti a sáhnete po roláku, blůze či topu jednoduchého střihu. Obě varianty mají svá opodstatnění, variabilita této kombinace je pak takřka nekonečná.

 

kostym-vesta-kalhoty-kolecko

 

kostym-vesta-vesta-kolecko

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  kostym-sako-saty

 Poklona vašim křivkám

Jednoduchost má své kouzlo, proč si ale nedopřát trochu vzruchu. Blejzr klasického střihu posune do vyšší ligy lesklá fazóna inspirovaná smokingem. Ojedinělou ženskost ale tato varianta nezapře na první pohled. Takový majstrštyk se pak sluší adekvátně doladit. Ideální volbou jsou pouzdrové šaty, které nebudou střihově konkurovat nápaditému zpracování saka, zato ale zapracují na vašich dokonalých křivkách. Postarají se o to nejen légy v pase zkrášlené prošíváním , ale i slušivý rozparek ve výstřihu.

 

kostym-sako-kolecko

 

kostym-sako-saty-kolecko