Miluju střihy, které jsou něčím zajímavé 

sirka-karolina-valecky

Karolina Valecky šije různorodé projekty už několik let. Pokochat se můžete na jejím Instagramu. Foto:  @karolinavalecky

 

Vlastnoručně ušité šaty, tuniky, spodní prádlo ale i zimní kabáty či plavky. Na tohle všechno narazíte, když zabrousíte na instagramový profil Karoliny Valecky. Karolina se už nějaký ten pátek vrhá do nejrůznějších střihů, které pak sdílí na svém účtu a motivuje své sledující k podobným výkonům. Zajímavé na tom je, že většina střihů pochází z časopisů Burda, ale na základě vlastních zkušeností si je upravuje tak, aby dokončené výrobky na ni padly jako ulité. Proto nás zajímalo, podle čeho si své střihy vybírá, jaké považuje za nejlepší a v čem jí původní střihy nevyhovovaly.  

 

Jaká kritéria jsou pro vás při výběru střihů nejdůležitější?
Většinou podle toho, aby byl model co nejdříve hotový, takže si vybírám spíše jednoduché modely, protože je chci co nejdříve nosit. Ale občas ušiju i něco náročnějšího.

 

Na základě  vašeho Instagramu se dá soudit, že často šijete podle střihů z Burda Style. Jaké střihy si z ní vybíráte nejraději a proč?
Ano, šiju hlavně podle střihů z Burdy. Mám už několik let předplatné. Líbí se mi střihy s něčím výjimečným, hlavně různé záhyby a drapování, aby byl střih něčím zajímavý. 

 

Co byste na základě své zkušenosti řekla - v čem jsou střihy z Burdy Style ojedinělé a proč?
Střihy mi vyhovují, dobře se mi s nimi pracuje. Většinou dělám jen malé úpravy, hlavně úpravu délky, protože jsou konstruovány na vyšší postavu.

 

Jaké střihy se vám z Burda Style šily nejlépe a proč? 
Většinou jednoduché modely bez zipů, kapes či podšívky. 

 

V čem jste níže uvedené střihy oproti původní verzi upravovala. Mohla byste to popsat? 


Žluté společenské šaty

(model #109, Burda Style 12/2007)

 

Tohle je zatím můj poslední projekt - žluté společenské šaty na svatbu. Jsou ušity z PAD úpletu s elastanem. Původní střih byl přestřižený pod prsy, což mi nevyhovovalo, snížila jsme tuto linii až do oblasti pasu, na sukni jsem použila střih ze šatů z Burdy č. 6/2016, model č. 106. Střih byl jednoduchý, zvládnou jej i začátečníci.  

 

sirka-zlute-saty

 Foto:  @karolinavalecky

Líbí se vám tyto šaty? Vyzkoušejte podobné - červené šaty Pretty Woman. Najdete v našem e-shopu ZDE

 

Vlněný plášť

(model #115, Burda Style 11/2017)

 

Oproti původnímu modelu jsme vypustila zipy u kapes a rukávů a zkrátila délku nad kolena. Také bylo nutno zkrátit a zúžit rukávy na výšku postavy 160 cm. Střih patří k těm složitějším, plášť je vypodšívkovaný, klopy bylo nutné podlepit výztuhou.  Střih jinak velice dobře sedí.

 

sirka-vlneny-kabat

 Foto:  @karolinavalecky  

Líbí se vám tento plášť? Vyzkoušejte podobný - plášť s velkými kapsami. Najdete ho v našem e-shopu ZDE

 

Tmavě růžové šaty

(model #106, Burda Style 06/2016)

 

Tady jsem použila PAD úplet s elastanem, originál je zhotoven z pevného materiálu. Jelikož jsou šaty ušity z úpletu, vypustila jsem oproti původnímu modelu spodní korzetový živůtek a pásek. Model je ušit na postavu 160 cm vysokou.

 

sirka-tmave-ruzove-saty

Foto: archiv Karolina Valecky

Líbí se vám tyto šaty? Vyzkoušejte podobné - růžové šaty Marilyn. Střih najdete v našem e-shopu ZDE.  

 

Šaty se srdíčky

(model 107, Burda Style 2007)

 

Na vrchní díl jsem použila základní střih se záševky. Sukně je podle střihu 107 z Burdy Style č. 2007. Střihy většinou dobře sedí, jediné úskalí vidím v tom, že mají dost často široké výstřihy u šatů a halenek a je nutné je na drobnější postavu upravit. Proto je vždy stříhám s většími švovými přídavky a následně upravím při zkoušení.

 

sirka-saty-se-srdicky  

Foto:  @karolinavalecky    

Líbí se vám tyto šaty? Vyzkoušejte podobné - luxusní koktejlky. Najdete je na našem e-shopu ZDE

 

Šedo-růžová tunika

(model #102, Burda Style 03/2016)

 

Původní střih jsou šaty s dlouhými rukávy, ty jsem vypustila a místo nich udělala krátké kimonové. Výstřih je oproti původnímu modelu olemovaný šikmým proužkem s vázačkou na zadním díle. Také tento střih je velice jednoduchý.

 

sirka-seda-tunika  

Foto:   @karolinavalecky    

Líbí se vám tato tunika? Vyzkoušejte podobnou - dlouhou halenku. Střih najdete v našem e-shopu ZDE.  

 

Zavinovací šaty s puntíky

(model #109, Burda Style 08/2017)

 

Jediná změna je u rukávů, použila jsem z původního střihu jen vrchní část rukávové hlavice, zkrácenou jen asi na 10 cm. Střih perfektně sedí.

 

sirka-zavinovaci-saty  

Foto:  @karolinavalecky    

Líbí se vám tyto šaty? Vyzkoušejte podobné - vínové zavinovací šaty. Střih najdete v našem e-shopu ZDE