Téměř sedmdesát let už zdobí tento svět. A přesto nestárne. Retro model z dubnové Burda Style.

svatba-uvod

 

Atlas a krajky. Přesněji řečeno – záplava atlasu a neméně tolik krajek. Spousta složitého šití a nakonec si je máte obléci jen jednou? Ano! Jedinečný den si totiž žádá jedinečné zážitky. A ty vám tento módní evergreeen jednoznačně zaručí. Obdiv zaručen, když si je navíc vytvoříte vlastníma rukama, stane se ze svatebních šatů artefakt, kteý v rodině vydrží klidně po celé generace. Apředevším proto, ž je tento okouzlující střih klasických svatebních šatů doslova prověřen časem.


Svatba à la Hollywood

Střih se totiž na stránkách magazínu poprvé objevil již v roce 1957. Neuvěřitelné, jak je neustále nadčasový a aktuální. S jeho pomocí se tedy v mžiku můžete stát princeznou či hvězdou stříbrného látna, neztratíte ale ani špetku současné elegance a krásy, kterou ve váš velký den oceníte především.


„Vysoce módní střih zdobných svatebních šatů opanoval atlas a krajkovina. Útlý pas zvýrazňuje opasek s mašlí.
" Burda Moden 5/1957

 

Silueta šatů ve tvaru přesýpacích hodin prostě nestárne. Provázela herečku Grace Kelly na ceremoniálu, při kterém se stala monackou kněžnou. Neodmyslitelně patří i k hollywoodským legendám či skvostům haute couture, třeba z rukou božského Diora. Empírový střih živůtku se strohými liniemi dává prostor perfektně vyninknout  na materiál štědré sukni. Tu při tanci rozhodně nikdo nepřehlédne, vznáší se a vlní totiž téměř nadpozemsky.

 

  svatba-01

 

Chystáte-li veselku, staňte se zároveň také hvězdou. V tomto nestárnoucím modelu to bude hračka. Přestože je nakonec vynesete jen jednou, jistě se z vaší skříně nevytratí. Pocity a vzpomínky, které šaty vyvolají, kdykoliv je spatříte, jistě budou patřit k těm nejkrásnějším ve vašem životě.