Návrhářský střih z nejnovějšího čísla  Burda Style  tentokrát  pod taktovkou německé návrhářky Rieke Common.

 

maison-common-03

 

Ležérní elegance, pestré barvy, prvotřídní kvalita. To jsou hlavní pilíře německé značky Maison Common, která stojí za skvělým střihem nadčasové parky v aktuálním zářijovém vydání našeho magazínu. Přečtěte si rozhovor s Rieke Common a dozvíte se více.

 

maison-common-02


Kdy jste dospěla k rozhodnutí, že spojíte svúj profesní život s módou?

Už jako malá holčička jsem toužila stát se jednoho dne designérkou. Lví podíl na tom měla maminka, jež mi v dobách, kdy nebyl tak velký výběr dětského oblečení jako dnes, šila a pletla ty nejdokonalejší outfity! Později jsem ráda l istovala jejími časopisy a říkala jí, co by se mi ještě l íbilo. Mezi mé favority patřily hlavně návrhářské modely pro dospělé. Pak jednou maminka přišla a řekla mi: „Teď je čas, aby sis něco zkusila vytvořit ty sama.“ Už dlouho jsem totiž sedávala u stroje vedle ní a bedlivě sledovala každý její pohyb, protože jsem se nemohla dočkat, až uvidím hotové šaty. Než jste se osamostatnila, působila jste dlouhé roky u Oscara de la Renty. Co vám tato spolupráce dala? V prvé řadě pro mě bylo zaměstnání u Oscara úplně novou zkušeností. Přestěhovala jsem se do cizí země a dostala příležitost důkladně poznat své nejoblíbenější město – New York. Podstatné přitom bylo zjištění, že i obyvatelé Velkého jablka jsou jen l idé. Než jsem odcestovala, pracovala jsem šest let pro jednu firmu v Kolíně nad Rýnem, a tak mi pobyt v USA po technické stránce nemohl dát moc navíc. Diametrálně se však lišil celkový přístup: marketing, postavení módy – tehdy se zrovna točil Sex ve městě – a rychlé životní tempo. To  jsem do té doby nezažila. Kromě toho mě Amerika změnila. Ne nadarmo se říká, že kdž dokážete stoupat po kariérním žebříku v New Yoru, zvládneto to hravě i kdekoliv jinde ve světě. 

 

maison-common-01


Šijete stále i sama na sebe?

Teď se ke stroji tak často neodstanu, nicméně v minulosti hodně. Nezřídka se stalo, že jsem ráno zahlédla pěknou látku avečer jsem v šatech z ní nakráčela na párty. Přitom jsem byla neustále v jednom kole, prakticky jsem neměla volnou chvilku. K tomu jsem sledovala ty skvělé oděvní firmy, co máme v Německu, a říkala si, že tak vysoko se svým uměním nikdy nedosáhnu. Časem jsem se naučila vybudovat odstup, což je přínosem.

 

maison-common-04


Který kousek vám rozhodně nesmí chybět ve skříni?  

Můj po kotníky dlouhý tmavomodrý kabát. Komickou shodou okolností to je zrovna něco, co není pro naši značku vůbec typické – vždyť u nás jsou v první linii barvy! A práv to je ono – miluji překvapení!

 

maison-common-05

 

Model 123 najdete v aktuální zářijové Burda Style ve velikostech 36 až 44.