Konečně vyrážíte do společnosti? Teď se už nemůžete vymlouvat, že nemáte co na sebe!

saty-02Představte si, jaké by to bylo mít šaty, v nichž stačí pouze vkráčet do místnosti, abyste výjimečně zapůsobila? Takové, co nejsou nudné, ale zároveň jim je vlastní nadčasovost, tudíž vás za rok či dva neomrzí... Ano, jaký by to byl pocit zářit jako diva a přitom si užívat komfortu na každém kroku? Cesta za vaším snem může být s trochou trpělivosti snazší, než si myslíte.

 


60 let večírkových zkušeností

Fantazii se meze nekladou už při volbě materiálu. Nechcete-li se držet zkrátka, vsaďte na divoké animal printy, které jsou i letos jedním z hitů. Vyznavačky tradice neudělají chybu, pokud se rozhodnou pro nesmrtelnou černou nebo hedvábí s lurexovými vlákny, jež bude působit sympaticky retro. Však od svého vzniku v roce 1961 na sebe tyto koktejlky vzaly už tolik různých podob! Tehdy se designéři Burdy rozhodli pro fúzi ušlechtilé femininní módy předchozí dekády s nastupujícími 60. lety kladoucími důraz rovněž na to, aby si dámy ve svém oblečení připadaly pohodlně. A ambiciózní plán se povedlo naplnit!

  saty-01

 

Navenek tak šaty upoutají lodičkovým výstřihem, který podtrhne půvab obličeje, nadrapovanou zadní partií, rozkošnými mašličkami na ramenou a ideální délkou, díky níž k nim můžete nazout nižší i vyšší podpatky. Přitom se budete cítit uvolněně a nikoliv svázaná – ať už zastaralými společenskými konvencemi, či střihem, jenž nectí svobodu pohybu a nerespektuje ženskou postavu. Za to patří dík záševkům, jejichž zásluhou vynikne útlý pas, ovšem nejdou přehnaně moc na tělo, takže nebudete muset zatahovat bříško. Zkrátka a dobře – tyto šaty jsou stvořené, abyste je milovala.


saty-03


Retrošaty najdete v listopadové Burda Style pod označením model 123 ve velikostní škále 34 – 44.