Za nejnovějším designérským trendem z květnové Burdy Style stojí berlínský návrhář Marcel Ostertag.

marcel-01

 

Typickým prvkem tvorby berlínského designéra Marcela Ostertaga je průnik etických principů se světem top fashion. Výsledkem je nesmírně přitažlivý, barvitý a futurist ický mix. Pro magazín Burda Style vytvořil model kaftanových šatů, které najdete v aktuálním,  květnovém vydání.

 

Vzdělání na renomované St. Martins College v Londýně a dynamika Berlína. Když se tyto předpoklady propojily s originalitou, precizností a výtečně padnoucími střihy, bylo záhy jasné, že má Marcel Ostertag pomyslnou bránu k úspěchu doširoka otevřenou.

 

marcel-02
                                                                                                                                                       Marcel Ostertag | foto: Marcel Ostertag

 


Vaše poslední kolekce se jen hemží nápadnými barvami a vzory, co vás inspirovalo?
Nenechávám se ve svém díle ovlivňovat prchavými trendy. Naopak – sám za použití neotřelých řešení nastavuji takové, které mají trvalou kvalitu. Nadčasovost je tím, co pomůže oblíbeným kouskům utvářet naši garderobu po dlouhá léta, proto je pro mě symbolem etické módy. Aktuální letní kolekce „You are my Sunshine“ čerpá,
jak je u mě zvykem, z kouzla matky přírody. Ohromné pestré květinové formace se rozlévají jako řeka hrající všemi halenky...

 

Mimochodem – udržitelnost je nyní důležitějším tématem než kdy dříve. Jaký význam má pro vás osobně?
Pracoval jsem s ní od prvního dne, kdy jsem založil značku. Ta je na německém, italském a polském trhu patnáct let,
stále vzniká výlučně lokálně. Od začátku jsme s týmem kladli důraz, abychom zhotovovali omezený počet kusů, šili z kvalitních látek a ty sháněli ve svém okolí, nenechali je cestovat přes půl světa. Proto jsou naše modely stálicemi  řady skříní a těší se větší popularitě než fast fashion.

 

Odkud se vzala vaše záliba v módě a ručních pracích?
Když mi bylo pět, naučila mě babička háčkovat, plést a šít. Nesmírně se mi zalíbil pocit, že za pár chvil dovedu něco vyrobit a probudilo to ve mně kreativitu i cílevědomost.


Máte nějaké místo, kam se při navrhování obzvlášť s chutí uchylujete?
Výtečně se mi pracuje v našem rodinném domě v Bavorsku. Jsem tam obklopený přírodou, a proto je velmi snadné nechat naplno rozproudit fantazii.


Jaký materiál používáte nejraději?
Mými velkými oblíbenci jsou splývavé látky. Bavlna, viskóza a hedvábí jsou u mě na čelních pozicích.¨


Když je kolekce hotová, odprezentovaná a vy jen tak jdete po ulici a potkáte někoho, kdo má na sobě vaše šaty... Co se vám tak honí hlavou?
Stává se mi poměrně často, že se se svými kousky potkám a pak jsem opravdu velice šťastný. Mnohdy se potom s dotyčnou dám do řeči a moc pěkně si popovídáme. Obzvlášť milý zážitek byl, když jsem potkal ženu v jednom ze svých kaftanů na Bali. Jak jen je ten náš svět malý!


  marcel-03

 

Marcel Ostertag pro Burda Style

Pro květnovou Burda Style navrhl Marcel Ostertag tyto překrásné šaty kaftanového typu, které mohou vévodit vaší dovolenkové výbavě nebo se klidně zařadí po bok vašich oblíbených městských kousků. Zaujmou a uspějí na všech frontách. Střihu dominuje hned několik neřehédnutelných prvků: Rukávy s otevřenou optikou, jejichž průstřihy odhalují paže i ramena, plastronové vsadky či krajkové porty a v neposlední řadě i nepřehlédnutelná barva vlčích máků. To vše působí jako magnet a k své hrdé nositelce přitáhne mnoho pozornosti.