Návrhářský střih z aktuálního vydání nadchne nejen dokonale promyšleným střihem. Zažijte kouzlo vysoké krejčoviny na vlastní kůži!

remy-uvod

 

Stvořil jej pro vás (jak jinak než francouzský) návrhář Rémy Penant. Jeho tradičním polem působnosti jsou především velkolepé modely pro kabarety. Rémy však tvoří také střídmější, rozhodně však stejně inspirativní kousky pro všední dny. A ty se pak s nimi promění v pravý svátek. Jak vznikla myšlenka připravit pro naše čtenářky velkolepě pojatý, přitom skvěle nositelný overal?

 

 

Jaký je příběh vašeho overalu?
Vždy jsem si moc přál nějaký navrhnout. Pak jsem dostal nápad, že bych mohl celý proces začít výběrem těch správných barev. Vytvořil jsem si tedy moodboard a postupně nakreslil tucty prototypů, až jsem se dostal k finální variantě.

remy-portret
                                                                                      Rémy a šicí stroj. To je takřka nerozlučná dvojice. | foto: Nicole Neumann


Vaší práce jsme si všimli při soutěži s Burdou Style v Belgii, kterou jste nakonec vyhrál. Jak jste tehdy celý den prožíval?

Upřímně? Byl jsem stejnou měrou naprosto vzrušený a zároveň pořádně vyděšený. Jsem velice ambiciózní a nesnáším, když se v mojí tvorbě najdou nedostatky, vše musí být perfektní. Proto jsem si v průběhu soutěže připadal tak trochu jako na horské dráze. Moji přátelé mě po celou dobu viděli jako jednoznačného vítěze, ovšem tomu jsem nedokázal věřit – než potom padlo skutečně moje jméno! Smět zažít takový moment za jejich neutuchající podpory a spolu s ostatními soutěžícími, to byl pravděpodobně jeden z nejsilnějších a nejkrásnějších zážitků mého života. V tu chvíli jsem měl doopravdy pocit, že jsem při šití dospěl na zcela novou, vyšší úroveň.


   remy-cena
                     Významný okamžik Penant přebírá v Bruselu ocenění při soutěži s Burdou Style, kterou vyhrál.  | foto: ©Textile Festival

 

Tento nádherný overal najdete v zářijové Burda Style pod označním model 123 ve velikostní škále 36 – 44 a my se nemůžeme dočkat, až se do něj také pustíme!

remy-kolecko