Pro ni je to splněný sen. Pro vás perfektní inspirace. Vznik modelu čtenářky Diany ovlivnila hvězdná Marilyn Monroe.

aktualne-saty-uvod


O jednom splněném snu, a také o novém modelu pro naše čtenářky se v březnové Burda Style rozpovídala sympatická Diana Wichmann, která je autorkou stylového kousku představeného prostřednictvím rubriky Čtenářky navrhují. Co stálo za jeho vznikem?

 

„Před nedávnem mi jeden spolupracovník vyprávěl, že je v Berlíně běžné při stěhování nechat přede dveřmi na ulici věci, jež si kolemjdoucí mohou rozebrat. Jakmile takto objevil odložená vydání Burdy ze 70. a 80. let, přivezl mi je, jelikož dobře zná mou vášeň pro šití. Často mu totiž o svém hobby a o tom, kde hledám nové nápady, vyprávím. Vlastnoručně zhotovené outfity jsou navíc takovým mým poznávacím znamením. Když nám padla, rozjela jsem se co nejrychleji s časopisy domů, abych se nedočkavě ponořila do jejich obsahu. Byl to stejný kamarád, jemuž jsem se druhý den svěřila, že kdybych se někdy se svým modelem dostala do rubriky Čtenářky navrhují v mém oblíbeném magazínu, byl by to splněný sen.


Bylo ze mě cítit takové nadšení, že se hned sebral, šel ke kopírce, přinesl mi několik prázdných papírů a vyzval mě, ať něco zkusím načrtnout. Bránila jsem se, že v tom nejsem nijak zvlášť dobrá, ale jeho zájem mě dokázal namotivovat. K tomu jsem měla plnou hlavu inspirace z retro výtisků Burdy! Pustila jsem se tedy do díla, načež na několikátý pokus spatřily světlo světa tyto koktejlky. Úzká sukně sahá ke kolenům a v pase je na každé straně poskládaná do záhybů, přičemž pohledy přitáhne asymetrický nabíraný rukáv."

 

aktualne-autorka
                                                                                                                                                                  Diana Wichman  | foto: burda style

 

 

O výběru vhodného materiálu Diana nemusela dlouho přemýšlet:

„Z růžového hedvábí jsou večerní šaty Marylin Monroe ze scény ve filmu Páni mají radši blondýnky, kde zpívá hit Diamonds Are a Girl’s Best Friend. Ty mne okouzlily na výstavě věnované herečce v Historickém muzeu Falce ve Špýru."

 

aktualne-detaily

 

Model 122 ve velikostech 34 – 42 najdete v sekci Čtenářky navrhují v březnové Burda Style na straně 78.