Zajímá vás, kdo ovládl 0. ročník soutěže? 

uvodni-festival

Od začátku února do konce dubna proběhla pod hlavičkou obchodu evi-látky soutěžní část 0. ročníku Festivalu šití - Evifest, jehož parnerem je i časopis Burda Style. 


„Hlavní motivací založení tohoto festivalu byla podpora české módy a lidské kreativity. Žijeme v době, kdy začínáme ztrácet kontakt s realitou. Mnoho věcí v našich životech se odehrává ve virtuálním prostředí. Naštěstí si začínáme uvědomovat, že pro život jsou reálné hodnoty, zručnost, nástroje a materiály podstatné. Naše těla nejsou virtuální", říká k myšlenkám festivalu za organizátory Ilona Nebřenská. 


Podmínkami účasti v soutěži bylo použití alespoň jedné látky z nové kolekce evi-látky a dodržení tématu festivalu, které určil pořadatel.  Soutěžních modelů se sešlo celkem 42 a musíme potvrdit, že většina z nich byla překvapivě velmi dobrá. V průběhu května odborná porota v čele s jednou z našich nejlepších českých návrhářek Evou Brzákovou pečlivě ohodnotila všechny modely. Situaci neměla lehkou, jelikož v první desítce se umístily opravdu velmi talentované soutěžící. Mezi kritéria hodnocení patřil nápad, trefa do zadání festivalu, fitting modelu na zvolené modelce a samozřejmě zpracování a obtížnost modelu.  A kdo vyhrál 0. ročník?

 

1. místo: Gabriela Krajňáková („Co je život jiného, než řada stanic, kde jsme zmeškali nebo chytili svůj vlak." John Galsworthy)

získala:

·      dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 5.000,- 

·      uveřejněnou fotografii + rozhovor v časopise Burda Style

·      roční předplatné časopisu Burda Style

·      2 lístky na vybranou Fashion akci ve spolupráci s Czech Fashion Council 

·      prezentaci fotografií soutěžního modelu na webových stránkách a facebookovém profilu evi-látky a partnerů festivalu 


Hodnocení Evy Brzákové, návrhářky a členky odborné poroty: 

„Tento model má hezkou ženskou šarmantnost a skvěle dopňuje nositelku. Líbí se mi volba velkého vzoru a kombinace s krajkou. Říká se, že ušít kalhoty je to nejtěžší, a tyhle pasují skvěle. Líbí se mi volba nenápadné barvy topu, která nechá vyniknout vzor a výraznou šíři kalhot." 


1-misto

 

 

2. místo: Tereza Brabcová (Dech sakury)

získala:

·      dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 2.000,- 

·      půlroční předplatné časopisu Burda Style

·      2 lístky na vybranou Fashion akci - spolupráce s Czech Fashion Council 

·      prezentaci fotografií soutěžního modelu na webových stránkách a facebookovém profilu evi-látky a partnerů festivalu 

 

Hodnocení Evy Brzákové, návrhářky a členky odborné poroty: 

„Líbí se mi název a jeho jemné a výstižné zrealizování. Nositelce to krásně sedí, je vidět, že je jí to hodně blízké. Oceňuji něžnost a ženskost modelu s jemnými detaily. Celková silueta s prodlouženou sukní je báječná!" 

 

2-misto

 


3. místo: Alena Chnapková (Továrna na absolutno)

získala:

·       dárkový voucher na nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 1.000,-

·       prezentaci fotografií soutěžního modelu na webových stránkách a facebookovém profilu evi-látky a partnerů festivalu 

·       půlroční předplatné časopisu Burda Style

 

Hodnocení Evy Brzákové, návrhářky a členky odborné poroty: 

„Oceňuji úplně jiný, originální přístup. Model má sice jednoduchý, ale naprosto nadčasový střih. Mladistvé, ručně dotvořené výšivky mají příjemnou nadsázku a radost. Skvělý název a nápad!" 

 

3-misto

 

 

Festival šití - Evifest zároveň odměnil také nejoblíbenější model, který si zvolila sama veřejnost a to prostřednictvím facebookového profilu festivalu.

 

Vítěz podle hlasování veřejnosti: Katarina Vargová (Štastie)

získala:

·      dárkový voucher na jednorázový nákup látek v obchodě evi-látky v hodnotě 500,-

·      dva lístky do divadla Studio DVA na jakékoliv činoherní představení

·      účast pro dvě osoby na "Fashion procházce" ve spolupráci s Czech Fashion Walks - procházka po Praze s představením vybraných českých návrhářů, kteří u této příležitosti připraví i slevové akce pro vítězku

 

hlasovani-na-fb

 

 

0. ročník Festivalu šití - Evifest je u konce a my všechny srdečně zveme k účasti v 1. ročníku, který pro vás již nyní firma evi-látky připravuje. O jeho začátku se dozvíte nejen na oficiálním facebookovém profilu festivalu, ale také u nás na webu.