Jednoduché linie elegantního stylu na služební cestu i dovolenou

uvod-atheny
Foto: George Malekakis

V jednoduchosti krása. O tom vás přesvědčí kolekce, ve které jsou v hlavní roli čisté linie a jemné barvy velbloudí srsti a pastelů v zajímavých kombinacích s kovovými tóny. Modely užijete jak na služební cestě, tak i o volném víkendu.

 

Šaty s křidýlkovými rukávy (vel. 36 – 44)

Silueta pouzdrových šatů s maličkými křidýlkovými rukávky působí vznešeně, po hladké ploše se decentně vinou rafinované členící švy. Sesazování jednotlivých dílů ovšem není nic pro začátečníky, vyžaduje přesnost a poměrně velkou zkušenost se šitím. Kdo chce, zvýrazní linii pasu úzkým opaskem.

 

merunkove-s-aty

 

Zavinovací tunika (vel. 17 – 21)

Zvláštní akcenty u tuniky z tenkého buklé se zavinovací optikou představují hluboký špičatý výstřih a členící švy s kapsami. Zpod tuniky vykukuje sukně, ale s úzkými kalhotami bude model vypadat také moc dobře.

 

tunika

 

Krátký plášť se 7/8 rukávy (vel. 36 – 44)

Kombinace širokého kabátu s minišaty má společenský charakter nejen díky takřka stejné délce obou modelů, ale i zásluhou velkorysého rozšíření sedmiosminových rukávů. Celkový dojem umocňují velké nakládané kapsy se zaoblenými spodními rohy.

 

s-edy-kabatek

 

Minišaty s kapsami (vel. 36 – 44)

Na procházku městem, na posezení v kavárně, ale i k formálnějším příležitostem užijete šaty bez rukávů, s prošitými dlouhými záševky, sníženou linií pasu a zespodu přišitými váčky bočních kapes.

 

berove-saty

 

Tričko se stříbrnými rukávy (vel. 36 – 44) a Stříbrná minisukně (vel. 34 – 44)

Rafinovanost trička spočívá v použitém materiálu, ve kterém se snoubí pastelová barva s kovovými odlesky, dále v asymetrickém nařasení v pase a v neposlední řadě v originálních stříbrných detailech. Z téže stříbrné látky je ušita i áčková minisukně se záhyby pod páskem.

 

fialove-triko

 

Camel pelerína (vel. 36 – 44)

Efektní pelerína střihem připomíná klasický plášť. Disponuje límečkem s klopami a šikmou náprsní kapsou s lištou, v předních členících švech se nacházejí rozparky pro ruce a hned pod nimi příčné kapsy s patkami. Bez zajímavosti není ani vysoký zadní rozparek.

 

peleri-na

 

Šaty s průstřihem na zádech (vel. 34 – 42)

Mimořádný eyecatcher: Splývavé šaty bez rukávů, ale s lehce přepadávajícími rameny jsou vzadu delší než vpředu, překvapení obstarává zadní výkroj, jehož velikost se reguluje vázačkami v tunýlku.

 

mint-s-aty

 

Tričko s nabíráním na boku (vel. 36 – 44)

Tričko s dlouhým rukávem osvěžuje v pase asymetrické zřasení do záhybů a kulatý výstřih úzce olemovaný šikmým proužkem. Záložky je vhodné přišívat dvojitou jehlou, aby zůstaly pružné.

 

triko