Sdílejte se námi nadšení pro ekologická trička značky Greentee!

uvod

 

S dobrými tričky je to jako s oblíbenými songy: Nesejde na tom, jestli se cítíme dobře nebo jestli potřebujeme trošku povzbuzení, vždy nás zaručeně (ještě více) rozveselí. Na rozdíl od písniček to však u triček trvá delší dobu, než nalezneme pravou lásku – některá se totiž rychle zaperou, jiná jsou z příliš nepoddajného materiálu nebo vypadají pěkně jen na ramínku, ale když si je oblékneme, necítíme se v nich dobře... Tohle všechno vnímá návrhářka mnichovské značky Greentee jako výzvu.

 

Darinka Radenkovic miluje módu odjakživa. Po studiu ve Florencii a po nějakém čase stráveném v ekonomické branži založila v roce 2007 značku dětského oblečení Dudadoo, později Captain Skirt. V současné době se nejvíce věnuje brandu Greentee a jak název sám napovídá, jedná se o tzv. udržitelnou a „fair“ módu. Ale nejen to, Darinka se snaží bojovat proti předsudkům k „eko módě“ i svými návrhy. Občas sice mohou působit poněkud přímočaře (neboť trička by měla sedět všem), ale překvapí cool ženskými detaily jako řasením na rukávech, asymetrickými lemy nebo sexy tylovými vsadkami. Bavlněné látky v bio kvalitě se vyrábí v omezeném množství v jedné továrně v Řecku, která umožňuje i malým firmám nabízet kromě klasické černé, šedé a bílé také kousky v trendy barvách, tj. v růžové, mentolové nebo levandulové.

 

foto

 

O tom, že značka Greentee vše dokonale promýšlí, a to od začátku do konce, svědčí i balení triček. Používá totiž výhradně obaly z celulózy a jablečného papíru, jehož základ vzniká u producentů jablečných šťáv. Dokonce i štítky jsou stoprocentně recyklovatelné a dřevěná ramínka mohou být mimo jiné použita jako nákupní čipy. Další informace naleznete na webových stránkách www.greentee.world, kde si můžete také prohlédnout aktuální kolekci.

 

foto1