Centrum Kašpar opět vyzývá lidi z celé ČR, aby ušili (nejen) tašky pro stejnojmennou benefici. Kreativitě se letos meze nekladou.

  usijtasku-uvod
                                                                                                                                                 foto: Shutterstock

Centrum Kašpar vzniklo před šestnácti lety s jasným cílem: Pomáhat lidem, kteří se na trhu práce staví na vlastní nohy. Buď hledají zaměstnání, nebo se do práce vrací po delší pauze, mění svou profesní dráhu, nebo se jim změní životní situace a nově musí zvládat souběh práce a zdravotního omezení či např. péči o někoho blízkého. Pomoc, která se prostřednictvím tohoto centra odehrává, má hned několik úrovní.

 

Poradkyně a mentorky Centra Kašpar často pomáhají rozplétat různé složité situace. Pomocí konkrétních metod (např. SWOT analýza situace, COMDI testy profesního směřování, kariérní plánování, techniky work-life balance, nácvik prezentačních dovedností nebo třeba koučink), postupují dle individuálních potřeb a osobnostního nastavení každého klienta krůček za krůčkem k získání optimálního pracovního místa.


„Lidem, kteří k nám přicházejí ve složité situaci, umožňujeme nadechnout se ke změně. Nasloucháme, radíme, podporujeme, doprovázíme, školíme, předáváme zkušenosti, píšeme reference, ve firmách argumentujeme ve prospěch motivovaných připravených lidí“
, říká pracovní poradkyně Simona Zemanová.

 

Mezi klientky Centra Kašpar patří například paní Jana, která byla propuštěna z dlouholetého zaměstnání po zániku firmy. Neměla tedy žádnou zkušenost jak se prezentovat či kde novou práci hledat. O její obor už není zájem,  a tak měla Jana pocit, že už nemá novým zaměstnavatelům co nabídnout. Její příběh ale skončil s podporou Centra Kašpar nakonec dobře. Její cesta k nové práci nebyla jednoduchá, díky rekvalifikačnímu kurzu ale nakonec získala zaměstnání, v kterém se dnes cítí spokojeně. Může v něm uplatnit své dřívější zkušenosti a nové zaměstnání ideálně sladit se svým aktuálním soukromým životem i  zdravotním stavem.

 

  usijtasku-02
                                                                  9.ročník projektu Ušij tašku již brzy vyvrcholí beneficí v Liberci | foto: Centrum Kašpar

 


Díky projektům financovaným z Evropského sociálního fondu může Centrum Kašpar pomáhat určitým skupinám lidí bezplatně. Jsou ale i další, mimo donorem definovaných skupin, kteří potřebují pomoc. Na služby pro tyto lidi získává sdružení finanční prostředky od dárců – ať už firemních či individuálních, a také právě pomocí tradiční benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka.


  usijtasku-03
                                                                                                                                                                                           foto: Centrum Kašpar

 

 

9.ročník přináší novinky

Letošní jž devátý ročník projektu Ušij tašku obohatila novinka – k tradičním taškám přidávájí jeho pořadatelé poptávku i po jiných nových a s láskou šitých, pletených či háčkovaných výrobcích. Vyrábíte sukně, chňapky, polštáře, čepice, pletete ponožky nebo jiné textilní výrobky a můžete do benefice jeden či více svých výtvorů darovat? Přidejte se k výzvě Centra Kašpar i vy!

 

usijtasku-01
                                                                                                                                                  foto: Centrum Kašpar


Ušijte (nejen) tašku a pošlete ji na adresu: Centrum Kašpar, z.s., Kašparova 73, 463 12 Liberec 25, nebo ji přineste osobně.


Všechny výrobky budou vystaveny v krásném prostoru Oblastní galerie Liberec a na benefici Kašparovo taškaření, v sobotu 26. 11. 2022 prodány. Výtěžek pomůže dofinancovat služby klientům centra, které pomáhá lidem znevýhodněným na trhu práce.