Prolnutí dvou tmavých tónů jako nová inspirace pro nadcházející módní období. Jak se vám líbí?

modracerna-uvod

 

Skoro jako tón v tónu. Propojení podmanivých temně modrých odstínů s černou kombinování podobných tonalit připomíná, dodává mu ale drobným rozdílem v barevnosti zajímavý náboj. I proto je toto spojení považováno za nejpřekvapivější barevný trend sezóny. Pokud vám přijde tato barevná fúze příliš fádní, zkuste ji rozbít výraznými vzory a neopomínejte ani třpytivé prvky v podobě pajetek či jiných lesklých aplikací. Ať už plošně či v podobě detailu, vždy přidají modelu oslnivý šmrnc.

 

Inspirace z mola

Modročerná vlna letos osídlila přehlídková mola napříč módními styly. Najdete ji v kolekcích módních domů Chloe, Missoni či Versace, pozadu nestojí ani m=ně známé značky, které prostřednictvím vyšší míry extravagance o to více bojují  pozici na výsluní. A rozhodně se jim to daří. Na strohou jednoduchost sází naopak módní domy, kterým je jindy vyšší míra provokativnosti blízká, a anityto modely nezůstavají bez hlasité odezvy. Všechny ale propojuje touha vytvořit podmanivé kreace s jenoznačným sdělením: Tohle spojení barev funguje skvěle!

 

modracerna-catwalk
                                                                                                                                                             foto: Imaxtree.com

 

Jak je nosit?

Jaké vzory a materiály kreacím v modré a černé dominují? Blíží se chladnější období roku, proto je na místě přidat na gramáži a nebát se prostorově výraznějších textilií i jejich výsledných tvarů. V kurzu jsou široká ramena evokující módu 80. let, nesmí ale potlačovat zbytek ryze ženské siluety – na místě je zvýraznit pas, ať už střihem či pomocí doplňků, které vám s tvarováním pomohou. A pokud se na výrazné barevné kominace ještě necítíte, zkuste si v této trendy barevné škále pohrát právě s doplňky. Doladit černobílý outfit modrými akcenty – to je výzva, která zaboduje!

 

modracerna-uvod-01

 

Celou jednu fashion story v zářijové Burda Style  jsme věnovali právě této barevné kombinaci. Jak se vám propojení modré a černé líbí? A ušijete si některý? Kdyby vám prozatím stačilo oživit váš šatník pouze temnějšmi doplňky, nabízíme pár módních tipů v přiložené galerii.

Galerie: TREND:Modrá a černá
Mokasíny Kulich Batoh Šál Kabelka Náušnice Sluneční brýle Natahovací kotníčkové boty